Ülikoolid ootavad uusi tudengeid

Eesti kuus avalik-õiguslikku ülikooli on alustanud sisseastumisavalduste vastuvõttu infosüsteemis SAIS, kus esimesed vastuvõtunimekirjad avalikustatakse juulis.
Tartu Ülikooli eestikeelsesse õppesse saab kandideerida 29. juunini. Vastuvõtuks on avatud 53 kõrghariduse esimese astme õppekava ja 47 magistriõppekava. Möödunud aastal asus Tartu Ülikooli õppima 4311 tudengit.
Avaldusi bakalaureuse- ja magistriõppesse võtab Tallinna Tehnikaülikool vastu 6. juulini. Bakalaureusõppes saab valida viie teaduskonna 32 erineva eriala vahel. Möödunud õppeaastal võttis Tallinna Tehnikaülikool kolme kõrgharidusastmesse vastu 13 481 uut õpilast.
Tallinna Ülikooli saab kandideerida 30. juunini. Valikus on üle 40 sotsiaalteaduse eriala.
Vastuvõtt Eesti Kunstiakadeemia eestikeelsetele õppekavadele lõppeb 27. juunil.
8. juulini saab kandideerida Eesti Maaülikooli bakalaureuse-, ehitusinseneri-, loomaarsti-, rakenduskõrgharidus- ja magistriõppese. Mullu kujunesid konkursid kõige tihedamaks maamajandusliku ettevõtluse ja finantsjuhtimise, veterinaarmeditsiini ja keskkonnakaitse erialadel.
Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia eestikeelsetele bakalaureuse- ja magistriõppekavadele saab kandideerida 27. juunini. Mitmetele EMTA erialadele on vastuvõtt lõppenud, kuid kandideerida saab veel kümnele õppekavale.
2021/2022 õppeaastal omandas Eesti kõrgkoolide kõikidel õppeastmetel haridust kokku 44 611 inimest, mis on 23 tuhande võrra vähem kui kümme aastat tagasi. Uusi üliõpilasi võeti 2021. aastal vastu 13 481.
Möödunud aastal lõpetas gümnaasiumi 7005 õpilast, kellest 48 protsenti jätkas hariduse omandamist. Aastate jooksul on kõrgkoolis edasiõppijate protsent vähenenud. Näiteks eelmisel aastal ei läinud edasi õppima 42 protsenti keskkoolilõpetajatest, viis aastat enne seda oli neid 30 protsenti.