Läänemets: Reformierakond pakub liiga kitsast eelarve raami

{{1655814360000 | amCalendar}}
Foto: Priit Mürk/ERR

Uue valitsuskoalitsiooni teemal läbirääkimisi pidavad erakonnad arutasid teisipäeval eelarveküsimusi ning tõdesid, et rahateemas ollakse üksteisest kaugel, ütles Sotsiaaldemokraatliku Erakonna juht Lauri Läänemets.

"Täna läksime eelarveküsimuste juurde, et millised võimalused meil erinevate asjade teostamiseks võiks olla ja tõdesime, et oleme veel teineteisest suhteliselt kaugel," ütles Läänemets ERR-ile.

"See lähtepositsioon, mis Reformierakonna poolt tehti, ei võimalda isegi kõrghariduse rahastamist ära teha. See eelarve raam on nii väikene, et sinna isegi väga kõvasti järeleandmisi tehes meie ettepanekutest eriti midagi ei mahu. Ja meil ei ole mõtet valitsusse minna niimoodi, et me lihtsalt istume ministeeriumis ja tunneme sellest rõõmu," rääkis Läänemets.

"Seal oleme kindlasti seda meelt, et kriisi ajal peame rakendama erinevaid meetmeid, mis puudutab inimeste abistamist ja nende summade juures me seda teha ei saa," lisas ta.

Läänemetsa sõnul on nüüd mõtlemise koht, kuidas edasi minna.

Läänemets rääkis, et osapooled peavad teisipäeval arutelusid edasi distantsilt.

Ta lisas, et peab endiselt võimalikuks kokkuleppe saavutamist ka juunikuus. "See sõltub sellest, kuidas Reformierakond oma positsioone kujundab. Kas Reformierakond on ka nõus mõneks kompromissiks," lausus Läänemets.

Läänemets rääkis koalitsioonikõneluste seisust ka "Ringvaates":

Võrklaev: miinuses eelarve tõttu ei saa lisakulutusi teha

Reformierakonna riigikogu fraktsiooni esimees Mart Võrklaev ütles ERR-ile, et eelarve defitsiidi tõttu ei saa lisakulutusi teha.

"Rahandusminister andis ülevaate meie eelarve seisust, eelarve on suures miinuses. Me selgitasime, et kõik, mis lisakulutusi me teeme, ainult suurendab seda miinust. See on meil ühine vastutus panna need piirid, kui kaugele me oleme valmis selle miinusega minema," kommenteeris Võrklaev.

"Kui see ei sobi, siis peavad nad ütlema, mis neile sobib ja pakkuma ka välja oma lahenduse. See, et see (eelarve - toim.) midagi nüüd ei kataks, siis see küll tõele ei vasta," lisas Võrklaev.

Ta rääkis, et kõikides suurtes teemades, nagu eestikeelne haridus, perehüvitised ja toimetuleku teemad, on kompromissid välja pakutud, neid on arutatud ja tuleb veel arutada.

Seeder: elu näitab, et ellu on vaja viia mitu reformi

Isamaa esimees Helir-Valdor Seeder ütles, et Reformierakonna väljapakutud eelarve piiride kohta, et kõik on suhteline.

"Kõige olulisem on ikkagi sisu, mida me ühiselt teeme. Kui efektiivsed on need meetmed ja kui vajalikud need praegusel hetkel on. See, et mitmeid reforme ja muudatusi on vaja ellu viia, näitab elu ju iseenesest," sõnas Seeder.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: