Hiinat pahandab NATO uus strateegiline kontseptsioon

Foto: SCANPIX/REUTERS/Carlos Garcia Rawlins

Hiina välisministeeriumi hinnangul andis NATO oma uues strateegilises kontseptsioonis täiesti asjatult hoiatuse, et Peking kujutab endast alliansile ohtu.

Ministeeriumi kõneisiku Zhao Lijiani sõnul eirab dokument fakte ning NATO peaks kohe lõpetama sedasorti provokatsioonid ja alusetud süüdistused. Ta lisas, et NATO kontseptsioon sisaldab Pekingi hinnangul külma sõja mentaliteeti ning Hiina seisab sellele kindlalt vastu.

NATO riigijuhid kiitsid kolmapäeval Madridi tippkohtumisel heaks uue strateegilise kontseptsiooni, milles kirjeldatakse Venemaad alliansile kõige otsesema ohuna ning Hiinat strateegilise väljakutsena.

"Vastupidi, NATO on süsteemne väljakutse maailma rahule ja stabiilsusele. NATO väidab end olevat regionaalne kaitseorganisatsioon, aga tegelikult murrab ta läbi regioonide, alustades sõdu ja tappes süütuid tsiviilisikuid. NATO käed on määrdunud maailma inimeste verega," ütles Zhao Lijian.

Toimetaja: Merili Nael

Allikas: "Aktuaalne kaamera"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: