Euroopa Komisjon uurib eksvoliniku väidetavaid sidemeid Uberiga

Neelie Kroes
Neelie Kroes Autor/allikas: SCANPIX/AFP/JOHN THYS

Ajaleht The Guardian avaldas dokumendid, mille kohaselt USA sõidujagamisteenuse pakkuja Uber rikkus teadlikult seadusi ja tegi lobitööd paljude valitsuste juures. Euroopa Komisjon võttis nüüd ühendust komisjoni endise asepresidendi Neelie Kroesiga, et uurida tema väidetavat koostööd Uberiga.

Väidetavalt tegi Kroes Uberi jaoks lobitööd siis, kui ta polnud enam volinik. Siiski tegi ta väidetavat lobitööd siis, kui tal kestis komisjonist lahkumisega seotud 18-kuuline üleminekuperiood. 

"Komisjon saatis endisele asepresidendile Kroesile kirja, et saada selgitusi meedias esitatud väidete kohta," ütles komisjoni pressiesindaja Balazs Ujvari. 

Pole selge, mida komisjon Kroesilt küsis. Ujvari sõnul on kiri kahepoolne dokument, seetõttu ta ei saa seda üksikasjalikult kirjeldada, vahendas Politico

"Komisjon pole selline institutsioon, mis teeb kiireid järeldusi. Endised volinikud peavad täitma mitmeid kohustusi, vajadusel on oma roll Euroopa Kohtul," ütles Ujvari.

Hollandi poliitik Paul Tang lubas, et esitab komisjoni presidendile Ursula von der Leyenile kaebuse.

"Kas ta toetab EL-i väärtusi ja karistab Kroesi? Või laseb ta volinikel komisjoni enda eetikareegleid jultunult eirata?," märkis Tang. 

Toimetaja: Karl Kivil

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: