Norstati reitingud: Isamaa toetus tõusis viimaste aastate tipptasemele

Isamaa lipp koalitsioonikõneluste laual
Isamaa lipp koalitsioonikõneluste laual Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Kui parteide populaarsuse pingerea eesotsas muutusi pole, siis uue võimukoalitsiooni moodustamisel osaleva Isamaa toetus on kerkinud 8,6 protsendini, mis viimati oli samal tasemel 2019. aasta juulis, selgub MTÜ Ühiskonnauuringute Instituudi ja uuringufirma Norstat Eesti küsitlusest.

Viimaste tulemuste põhjal toetab Reformierakonda 33,7 protsenti, Eesti Konservatiivset Rahvaerakonda 20,6 protsenti ja Keskerakonda 16,7 protsenti valimisõiguslikest kodanikest.

Liidrikohal oleva Reformierakonna ja teisel kohal oleva EKRE toetus nädalaga märkimisväärselt ei muutunud. Kolmandal kohal oleva Keskerakonna toetus langes nädalaga 1,1 protsendipunkti võrra.

Esikolmikule järgnevad Eesti 200 (10,2 protsenti), Isamaa (8,6 protsenti) ning Sotsiaaldemokraatlik Erakond (7,2 protsenti).

Isamaa toetus liigub jätkuvalt tõusvas joones. Alates aprilli teisest poolest on Isamaa toetus kasvanud 3,8 protsendipunkti võrra ning praegusest kõrgem oli see viimati 2019. aasta juulis ehk kolm aastat tagasi.

Summaarne toetus koalitsiooni moodustavatel erakondadel on 49,5 protsenti ning praeguse seisuga opositsiooni jäävatel erakondadel 37,3 protsenti.

Viimased koondtulemused kajastavad küsitlusperioodi 7. juunist 11. juulini ning kokku küsitleti 4001 valimisealist Eesti kodanikku.

Tulemuste esitlemisel on MTÜ Ühiskonnauuringute Instituut ja Norstat keskendunud viimase nelja nädala koondtulemusele, mis tähendab, et valimiks kujuneb vähemalt 4000 inimest. Maksimaalne veamäär sõltub suurima grupi proportsiooni suurusest.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: