Norstati reitingud: Isamaa tõus jätkub

Isamaa esindaja Riina Solman teel koalitsioonikõnelustele
Isamaa esindaja Riina Solman teel koalitsioonikõnelustele Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Isamaa populaarsus jätkab tõusu ning värske koalitsioonierakonna toetus ületas 9 protsendi piiri, selgub MTÜ Ühiskonnauuringute Instituudi ja uuringufirma Norstat Eesti küsitlusest.

Viimaste tulemuste põhjal toetab Reformierakonda 33,5 protsenti, Eesti Konservatiivset Rahvaerakonda 19,6 protsenti ja Keskerakonda 17,1 protsenti valimisõiguslikest kodanikest.

Liidrikohal oleva Reformierakonna toetus on võrreldes juuni keskpaigaga 1,3 protsendipunkti võrra madalam, kuid praegu selget suunda peaministripartei toetuses ei ole näha, märgib Norstat.

Teisel kohal jätkab EKRE, kelle toetus langes nädalaga protsendipunkti võrra. Kolmandal kohal oleva Keskerakonna toetus on püsinud juba märtsi algusest 17 protsendi ümber.

Esikolmikule järgnevad Eesti 200 (10 protsenti), Isamaa (9,1 protsenti) ning Sotsiaaldemokraatlik Erakond (7,6 protsenti).

Isamaa jätkas tõusu ning värske koalitsioonierakonna toetus ületas 9 protsendi piiri. Praegusest kõrgem oli Isamaa toetus viimati 2019. aasta kevadel. Mõnevõrra on toetust kasvatanud ka SDE, kelle reiting on praegu 1,3 protsendipunkti võrra kõrgem kui kuu aega tagasi.

Koalitsioonierakondi toetab kokku 50,2 protsenti ja opositsioonierakondi 36,7 protsenti vastajatest.

Viimased koondtulemused kajastavad küsitlusperioodi 14. juunist 18. juulini ning kokku küsitleti 4001 valimisealist Eesti kodanikku.

Tulemuste esitlemisel on MTÜ Ühiskonnauuringute Instituut ja Norstat keskendunud viimase nelja nädala koondtulemusele, mis tähendab, et valimiks kujuneb vähemalt 4000 inimest. Maksimaalne veamäär sõltub suurima grupi proportsiooni suurusest.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: