Ukraina kindral: järgmiseks kevadeks võidame sõja

{{1660144680000 | amCalendar}}
Ukraina iseseisvuspäeva paraad 2021. aasta augustis
Ukraina iseseisvuspäeva paraad 2021. aasta augustis Autor/allikas: SCANPIX/Anatolii STEPANOV / AFP

Ukraina kindralmajori Dmõtro Martšenko sõnul suudab Ukraina praeguste relvasaadetiste ja senilubatu abil võita sõja Venemaa vastu järgmiseks kevadeks. Hersoni oblasti vabastamine toimub kindrali hinnangul 2022. aasta lõpuks kindlasti, vahendab Ukrainska Pravda.

Ukraina kindralmajor Dmõtro Martšenko andis kolmapäeval intervjuu Ukraina uudisteportaalile RBK Ukraina (РБК-Україна), mille käigus käsitles Hersoni oblasti ja teiste Ukraina piirkondade vabastamist ning välistas kompromissi Venemaaga peale Irpini ja Butša sõjakuritegude väljatulekut.

Martšenko vastutas kuni aprillini Mõkolajivi oblasti kaitse eest. Vene väed püüdsid tollal edutult vallutada oblastikeskust.

Martšenko sõnul ei ole sõjaline olukord lõunarindel nii raske kui väljapoole võib paista, kuna Ukraina väed on edukalt hävitanud mitmeid Vene laskemoonaladusid.  

Martšenko ei öelnud millal Hersoni oblast vabastatakse, kuna tegemist on sõjalise saladusega, kuid kinnitas, et Hersoni oblasti elanikud ei pea enam kaua Vene vägede okupatsiooni all elama.

Kindral kinnitas, et peale Hersoni vabastatakse sõjaliselt ka Luhanski ja Donetski oblastid ning Krimmi poolsaar.

Martšenko hinnangul on Ukrainale lääneriikide poolt antud sõjaline abi tulnud väikeste koguste kaupa, mis muudab Ukraina vastupealetungi tegemise keeruliseks. Samas hindab sõjaväelane, et kui kõik lubatud sõjaline abi on kohale jõudnud, siis on Ukraina vasturünnakud okupeeritud alade tagasivallutamiseks kiired.

Martšenko sõnul ei ole peale Irpini ja Butša tapatalguid enam võimalik rääkida kompromissist Venemaaga. Territooriumist loobumine või järeleandmiste tegemine nihutaks probleemi kindrali sõnul järgmisele põlvkonnale ning kõik Ukraina inimesed ja riigi relvajõud saavad tema sõnul sellest aru. Kompromiss tähendaks uut sõda kuue või kaheksa aasta pärast, mistõttu tuleb järgmine sõja vältimiseks vabastada praegu kogu Ukraina territoorium.

Intervjuu lõpus hindab kindral Martšenko, et kui kõik lubatud relvaabi jõuab Ukrainasse kohale, siis saab riik tähistada võitu sõjas järgmine kevad.

Eraldiseisvalt teatas intervjuus Interefax Ukrainale Ukraina presidendi büroo juht Andrii Jermak, et Ukraina loodab sõja aktiivse faasi lõpetada enne talve tulekut.

Toimetaja: Allan Aksiim

Allikas: Ukrainska Pravda, PBK Ukraina, Interfax Ukraina

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: