Tallinn alustab kooliaasta hakul Vana-Kalamaja tänava ümberehitust

Niisugune peaks plaanide järgi tulevikus välja nägema Vana-Kalamaja tänava merepoolne ots, kuhu rajatakse ka vaateplatvorm.
Niisugune peaks plaanide järgi tulevikus välja nägema Vana-Kalamaja tänava merepoolne ots, kuhu rajatakse ka vaateplatvorm. Autor/allikas: Kavakava

Tallinn alustas Vana-Kalamaja tänava ümberehitust selle merepoolsest otsast ning 12. septembrist suletakse viieks nädalaks Soo tänava ja Vana-Kalamaja ristmik. Põhja-Tallinna vanema Manuela Pihlapi sõnul on ehitustööde ajal piirkonna elanike igapäevaelu pikalt häiritud.

Rekonstrueerimist alustati Vana-Kalamaja tänava Suur-Patarei ja Köie tänava vahelisel lõigul.

5. septembril algavad Toompuiestee ja Nunne tänava ristmiku esimese etapi tööde, mis kestavad kuni oktoobrikuu lõpuni. Ristmiku ehitustööde ajal on Nunne tänavale ligipääs Suurtüki tänavalt Laia tänava ja Suur-Kloostri tänava kaudu.

Nunne tänava sulgemise ajal keelatakse ajutiselt parkimine Lai 29 hoone ees, kuid kooliõpilasi transportivatel sõidukitel lubatakse seal peatuda.

Toompuiesteel jääb läbipääs mõlemas suunas ühe sõidurajaga. Balti jaama parklast saab liikuda Toompuiesteele Tehnika tänava suunas.

Soo tänava ja Vana-Kalamaja ristmik suletakse liiklusele 12. septembrist kuni 17. oktoobrini. Ristmiku sulgemise ajal on buss number 3 suunatud ümbersõidule Kalaranna tänavale.

Tallinna abilinnapea Vladimir Svet ütles, et suured muudatused ootavad ees ka Balti jaama tagust bussiparkla ala. "Tänav jätkub läbi selle ruumi ja sealt saab mugavalt Vanalinna maa-alusesse tunnelisse laskumata," sõnas ta.

Põhja-Tallinna vanema Manuela Pihlapi sõnul on Vana-Kalamaja ehitustööde ajal piirkonna elanike igapäeva elu pikalt häiritud, kuid uus kaasaegne ja turvaline tänav on seda väärt.  

Rekonstrueerimise piirkond algab Nunne tänava Toompuiestee-poolsest otsast ja lõpeb Suur-Patarei tänavaga ning kulgeb valdavalt mööda Vana-Kalamaja tänavat. Ala hõlmab ka uut Balti jaama platsi ja Gustav Adolfi gümnaasiumi põhikooli hoone ees olevat platsi. 

Vana-Kalamaja rekonstrueerimistööd kestavad ligi aasta aega, tööde tähtaeg on juuli 2023.

Ümberehitatud tänav ühendab Kalamaja ja Vanalinna ning jalakäijad viiakse praegu kasutusel olevast maa-alusest tunnelist maa peale. Ümberehitatud tänaval on antud jalakäijatele ja jalgratturitele autodega võrreldes rohkem ruumi ning tänavaruum saab uue ilme kaasaegse tänavamööbli, haljastuse ja väljakute näol.  

Vana-Kalamaja tänavaruumi uuendatakse 2017. aastal arhitektuurivõistluse võitnud töö "Kasvulava" põhjal, mille on loonud arhitektuuribüroo Kavakava OÜ arhitektid Siiri Vallner, Indrek Peil ja Kristel Niisuke. Töid teeb Tallinna Teede AS. 

Toimetaja: Karin Koppel

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: