Läti parlamendivalimiste tulemused on teada

Läti Seim
Läti Seim Autor/allikas: Ivans Milovs/LSM

Läti parlamendivalimised võitis oodatult praeguse peaministri Krišjanis Karinši juhitud Uus Ühtsus, teise koha sai Roheliste ja Talurahva Liit. Parlamendist jäi napilt välja Artis Pabriksi juhitud Arengule! Poolt!, mille nimekirjas kandideeris ka Ieva Ilves. Üllatuslikult jäi nimekirjast välja Läti Sotsiaaldemokraatlik partei, mis varem kandis nime Koosmeel, vahendas Läti rahvusringhääling LSM.

Läti parlamendivalimised võitis oodatult peaministri Krišjanis Karinši juhitud erakond Uus Ühtsus (Jaunā Vienotiba), kes saab uues Läti seimi koosseisus kokku 26 kohta, Roheliste ja Talurahva Liit (Zalo un Zemnieku savieniba) sai uues parlamendis 16 kohta, Läti rohelise erakonna ja regioonide partei ning Liepaja erakonna ühisnimekiri (''Apvienotais saraksts'' – Latvijas Zalā partija, Latvijas Regionu apvienība, Liepājas partija) sai 15 kohta.

Nimekiri Emamaa ja vabaduse eest! (Nacionālā apvienība "Visu Latvijai!"-"Tevzemei un Brīvībai/LNNK") sai 13 kohta, Erakond Stabiilsuse eest! (Politiskā partija "Stabilitātei!") sai 11 kohta ning progressiivid ("Progresīvie") 10 kohta, Läti esikohal ("Latvija pirmajā vietā") sai üheksa mandaati.

Läti parlamendis on kokku 100 kohta.

Läti parlamenti pääsemiseks on valimiskünnis viis protsenti ning sellest jäid napilt alla Arengule! Poolt! (Attistibai Par), kes sai 4,97 protsenti häältest.

Partei esinumber Artis Pabriks sai üle kümne tuhande hääle ja paremuselt teise tulemuse tegi Ieva Ilves, kes sai 4670 häält.

Ieva Ilves tänas sotsiaalmeedias oma toetajaid ja kriitikuid ning tänas toetuse eest ka oma abikaasat Toomas Hendrik Ilvest.

Üllatuslikult jäi parlamendist välja Läti sotsiaaldemokraatlik partei (Socialdemokrātiskā partija "Saskana"), mis varem kandis nime Koosmeel.

Läti parlamendivalimised toimusid 1. oktoobril. Valimistel osales 59,4 protsenti hääleõiguslikest elanikest ning ning seekord oli valimisaktiivsus kõrgem kui eelmistel ja üle-eelmistel parlamendivalimistel.

Detailsed valimistulemused on leitavad Läti valimiskomisjoni veebilehelt.

Toimetaja: Allan Aksiim

Allikas: LSM

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: