Biden üritab tõsta demokraatide populaarsust ja alustab USA-s ringreisi

Joe Biden
Joe Biden Autor/allikas: SCANPIX/RS/MPI/Capital Pictures

Ajaleht Financial Times kirjutab, et president Joe Biden alustab USA-s ringreisi, et toetada oma koduparteid vahevalimiste valimiskampaanias. Hiljutised küsitlused näitavad, et vabariiklased võidavad vahevalimised.

Vahevalimised on ajalooliselt olnud edukad parteile, mis ei kontrolli Valget Maja. Suvel lootsid demokraadid aga valimised võita, kuna USA ülemkohus otsustas taganeda ajaloolisest Roe vs. Wade otsusest, millega 1973. aastal seadustati abort kogu riigis.

Viimased küsitlused näitavad aga, et USA valijate jaoks on kõige tähtsamaks küsimuseks riigi majanduslik olukord. Vabariiklased on muutnud toidu, bensiini ja muude esmatarbekaupade kallinemise oma valimiskampaanias tähtsaimaks küsimuseks.

"Suvel toimunud tõuge jõudis haripunkti ja see pole edasi kasvanud. See jätab demokraadid valimispäevaks üsna haavatavasse olukorda," ütles väljaande Cook Political Report toimetaja Amy Walter. 

Biden on oma madala toetuse tõttu seni demokraatide kampaanias hoidnud madalat profiili. Nüüd plaanib ta siiski külastada mitut osariiki. Teisipäeval sõidab Biden Floridasse, et toetada demokraatide kubernerikandidaati Charlie Cristi. 

Viimased küsitlused näitavad, et vabariiklasest kuberner Ron DeSantis valitakse ametisse tagasi. RealClearPoliticsi andmetel jääb Crist DeSantisest maha lausa 12,3 protsendiga, vahendas Financial Times.

Biden külastab sel nädalal ka New Mexico osariiki, kus demokraadist kuberner Michelle Lujan Grisham taotleb tagasivalimist. Nädalavahetusel sõidab Biden Pennsylvaniasse ja teeb seal kampaaniat koos endise presidendi Barack Obamaga. 

USA-s toimuvad vahevalimised 8. novembril.

Toimetaja: Karl Kivil

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: