Indias on LNG ülejääk, kuna tarbijad ei taha maksta kalli gaasi eest

LNG laev Hammerfestis / pilt on illustratiivne
LNG laev Hammerfestis / pilt on illustratiivne Autor/allikas: SCANPIX/ Fredrik Varfjell / NTB

Indias on tekkinud veeldatud maagaasi ülejääk, kuna gaasitarbijad riigis ei soovi maksta maagaasi eest kallist hinda. Gaasi asemel on tööstuslike suurtarbijate pilgud pöördunud teiste energiakandjate suunas.

Veeldatud maagaasi (LNG) mahutid Dahejis ja Haziras on maksimaalselt gaasi täis.

Mahutite suure täituvuse tõttu ei saa neisse enam lähiajal uusi maagaasi tarneid lisada, kinnitasid asjaga kursis olevad kauplejad.

India on üks mitmest riigist, mida on tabanud üllatuslik LNG ülejääk. Veel paar kuud tagasi oli üleilmselt veeldatud maagaasi puudujääk.

LNG saadetiste vähenemine Indiasse võib tõenäoliselt üleilmseid maagaasi hindu alandada, mis omakorda võib alla tuua mitmel pool kasvanud inflatsiooni.

India maagaasi suurtarbijad on viimasel ajal ostnud vähem maagaasi LNG-terminalidest sealse gaasi kõrge hinna tõttu, mistõttu on riigis tekkinud gaasi ülejääk.

Gaasi hind oli Indias kõige kõrgemal tasemel septembris.

India suurtarbijad on välismaise LNG asemel asunud ostma odavamaid kütuseid riigi sees toodetud maagaasi, kinnitasid Bloombergile asjaga kursis olevad kauplejad.

Indiasse suunduvate tarnete vähendamine võib osutuda väljakutseks, kuna riigi suurtel energiaettevõtetel on LNG tarnimiseks pikaajalised lepingud, mida ei saa kiirelt muuta.

Indias kasutatakse maagaasi põhiliselt tööstuses, mitte elektri tootmiseks ning gaasi põhiliseks alternatiiviks riigi sees on kütteõli.

LNG tarned oktoobris olid juba 20 protsenti madalamad kui samal ajal eelmisel aastal.

Toimetaja: Allan Aksiim

Allikas: Bloomberg

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: