Brüssel tegi ettepaneku tugevdada EL-i küberkaitsevõimet

Arvuti.
Arvuti. Autor/allikas: Daniel Agrelo / Pixabay

Euroopa Komisjon tegi neljapäeval ettepaneku luua uus Euroopa Liidu (EL) küberkaitsepoliitika. Brüssel tahab suurendada liikmesriikide omavahelist koostööd, et võidelda Venemaa küberrünnakute vastu.

Komisjon andis neljapäeval välja uue dokumendi, milles tegi ettepaneku, et liikmesriigid looksid küberkaitsepoliitika koordineerimiseks vajalikud struktuurid. Sealhulgas tegi Brüssel ettepaneku luua EL-i küberkaitse koordinatsioonikeskus.

"Julgeolekukeskkond Euroopas on dramaatiliselt muutunud. Peame oma kaitsepoliitikat kohandama," ütles EL-i välisasjade ja julgeolekupoliitika kõrge esindaja Josep Borrell.

Brüssel tahab, et liikmesriikide eksperdid ja ametnikud teeksid küberkaitses rohkem koostööd. 

Euroopa Komisjoni asepresidendi Margrethe Vestager sõnul tegutsevad välisriigid üha rohkem Euroopa küberruumis. Vestager viitas Venemaa küberrünnakule, mis lõi rivist välja Viasati satelliitvõrgu. 

Veebruari lõpus toimunud virtuaalrünnak Viasati VSAT.O KA-SAT võrgu vastu jäi täpselt samasse aega, kui Vene väed tungisid Ukrainasse. 

Brüsseli küberkaitsepoliitika on osa laiemast julgeolekupaketist, mis sisaldab ka meetmeid Euroopa sõjalise mobiilsuse parandamiseks, vahendas Politico.

Toimetaja: Karl Kivil

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: