Elon Musk ja Apple lahendasid oma tüli

Elon Musk
Elon Musk Autor/allikas: SCANPIX/REUTERS/Dado Ruvic/Illustration/File Photo

Twitteri uus omanik Elon Musk teatas, et Twitter ja Apple on oma erimeelsused peale kohtumist lahendanud. Musk kohtus Apple'i tegevjuhi Tim Cookiga, kelle sõnul pole Apple kunagi kavatsenud eemaldada Twitteri äppi oma äpipoest.

Elon Musk teatas Twitteri kaudu kolmapäeval, et ta kohtus Apple tegevjuhi Tim Cookiga. Muski sõnul lubas Cook talle, et Apple pole kunagi plaaninud Twitteri äpi eemaldamist enda äpipoest.

Muski ja Apple'i tüli leevenemist võis esmalt tuvastada Muski jagatud videost Twitteris, kus ta kiitis Apple peakontoris asuvat aeda.

Veel hiljuti süüdistas Musk Apple'i ettevõtet sõnavabaduse piiramises. Samuti olevat Muski sõnul Apple ähvardanud eemaldada Twitteri äpi enda äpipoest.

Olukorrale lisab keerukust asjaolu, et Apple on üks suurimaid reklaami tellijaid Twitteri keskkonnas.

Sestsaadik kui Musk Twitteri soetas on mitmed suuremad reklaami tellijad väljendanud Twitteris toimuva osas muret, kuna kardetakse vihakõne ja muu reguleerimata sisu levimist platvormis.

Musk on varem hoiatanud, et ettevõte kaotab ligikaudu neli miljonit dollarit iga päev ning Twitter võib ka pankrotti minna.

Siiani on Musk võtnud ette jõulise Twitteri muutmise, mille käigus on vallandatud ligikaudu pooled senised töötajad. Samuti algatas Musk uue tasulise teenuse, mis peaks Twitteri tulusid kasvatama.

USA-s kasutab Twitteri kasutajatest ligikaudu 63 protsenti seda Apple telefoni kaudu, toob The Wall Street Journal esile. Androidi operatsioonisüsteemiga Twitteri kasutajaid on 36 protsenti.

Musk on varem kritiseerinud ka Apple'i poliitikat, mille kohaselt võtab ettevõte kuni 30 protsenti äppide kaudu teenitud tuludest.

Sama tulu teenimise mehhanismi on varem kritiseerinud ka mänguettevõte Epic Games, kes on on Apple ettevõttega ses osas kohtus pidanud vaidlusi kaks aastat.

Apple võitis eelmine aasta Epic Games ettevõtet kohtus. Samas Apple hinnangul on nende äripraktika sarnane teiste ettevõtete lähenemisega.

Toimetaja: Allan Aksiim

Allikas: The Wall Street Journal

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: