Saaremaal ja Hiiumaal on tuhandeid elektrita majapidamisi

{{1670664240000 | amCalendar}}
Foto: Margus Muld

Elektrilevi andmetel on pühapäeva õhtul elektrita Saaremaal 4900 ja Hiiumaal 391 majaoidamist.

Rikkelised katkestused saartel said alguse ööl vastu laupäeva, kui Lääne-Eestis algas tihe lumesadu. Elektrikatkestuste tagajärjel on osaliselt katkenud mobiiliside Mustjala, Karala ja Kihelkonna piirkonnas.

Elektrilevi on tegelenud kaks päeva ja kaks ööd rikete likvideerimisega, vool on taastatud 10 363 kliendil ning tööd jätkuvad suurendatud jõududega. Elektrilevi kriisikomisjon koguneb iga kahe tunni tagant ja samuti toimub infovahetus valla kriisikomisjoniga. Lisatehnikat rikkekohtade leidmiseks andis ka päästeamet. Koostöös on valitud rikete likvideerimisel kõige prioriteetsemad piirkonnad, teatas Elektrilevi.

"Praeguse prognoosi kohaselt jätkuvad tööd elektrivarustuse taastamise nimel osadel klientidel homse õhtuni. Töid on raskendanud keerulised tee- ja ilmastikuolud, kui pooletunnise tee läbimiseks kulub täna circa kaks tundi," sõnas Elektrilevi juhtimiskeskuse üksuse juht Hardi Puusepp.

Puusepa sõnul tegeleb saartel kokku 13 brigaadi rikete otsimise ja likvideerimisega. Piirkonnad, kus elektrivarustuse taastatakse esmaspäeva õhtuks on Kaarma, Mustjala, Lääne-Saare, Leisi, Lümanda, Orissaare, Kihelkonna, Pihtla, Valjala, Kärla, Võhma, Kuressaare, Salme, Torgu, Muhu ja Haeska.

Taastamistöid raskendavad lume tõttu läbimatud teed ning teedele kukkunud puud.

Keerulised ilmastikuolud jätkuvad ka uuel nädalal, esmaspäevaks on antud tormihoiatus ja üle Eesti levib tihe lumesadu, tuuleiilid kuni 26 m/s ja püsivad külmakraadid. Antud tingimused raskendavad tööde tegemist ja kindlasti tekitavad elektrikatkestusi juurde.

Päästeameti Lääne regiooni operatiivjuht Tarmo Voltein märkis, et mobiilside kadudes saab telefonist eemaldada sim-kaardi, mis võimaldab telefonil otsida levi teistest mastidest ning siis saab ühendust ka 112 numbril häirekeskusega.

Ööl vastu pühapäeva sadas saartel maha üle 30 sentimeetrit lund. Lumesadu oli väga intensiivne: kaheksa sentimeetrit tunnis. Tugev sadu algas reede õhtul Lääne-Saaremaal ning laienes laupäeva hommikuks üle terve saare.

Päästeamet palub Saaremaale sõitmist vältida ning saarte elanikel võimaluse korral jääda koju ning vältida liikumist Mustjala, Karala ja Kihelkonna piirkonda. Vältimatu sõidu puhul tuleb veenduda, et on piisavalt kütust ning võtta kaasa laetud mobiiltelefon.

Kodus olijad peavad valmistuma edasisteks võimalikeks elektrikatkestusteks ning teede sulgemiseks. Päästeamet soovitab laadida mobiiltelefonid ja akupangad ning varuda joogivett, toitu ja autokütust.

Toimetaja: Mari Peegel

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: