Saaremaal on taas elektrita üle 1200 majapidamise

Elektriliinide parandustööd Saaremaal.
Elektriliinide parandustööd Saaremaal. Autor/allikas: Margus Muld/ERR

Elektrilevi lootis kolmapäeva õhtuks Saaremaa liinid parandada, kuid neljapäeva hommikul oli Saaremaal elektrita taas 1248 klienti. Üle Eesti oli rikkelisi katkestusi 2246.

Elektrilevi juht ütles teisipäeval, et saartel püütakse suurem osa elektrikatkestustest kolmapäeva õhtuks likvideerida.

Juurde sadanud lume tõttu on rikkeid aga neljapäeva hommikuks juurde tulnud, kolmapäeval oli Saaremaal mõnel pool ka äikest.

Saaremaal tegeleb rikete parandamisega 40 Elektrilevi brigaadi, kes otsivad rikkekohti koos vabatahtlikega.

Kolmapäeva õhtul oli üle Eesti rikkelisi katkestusi ligikaudu 1300.

Varahommikul olid Eesti põhi- ja tugimaanteed kergelt lumesegused või sõidujälgede vahelt lumised, kõrvalmaanteed  on kohati kaetud paksu lumega ning raskesti läbitavad.

Põhja-Eestis, Rapla- ja Lääne-Virumaal sajab paiguti lund, Harjumaal on lumesaju ja pinnatuisu tõttu maanteedel lumevaalusid. Saartel ja Lääne-Eestis on teedele langenud puid. Teeolud on talvised ja kohati väga keerulised.

Neljapäeva päeval tuleb pilves selgimistega ilm, peamiselt Lääne- ja Kagu-Eestis sajab lund, saarte rannikul ka lörtsi, kohati tuiskab, püsib jäiteoht. Õhutemperatuur on Lääne-Eestis 0..-5°C, ida pool -6..-12°C, saarte rannikul kuni +1°C.

Neljapäeva hommikul on lumehooge Eesti loodeosas ja Liivi lahe ümbruses. Päeval on lumehooge oodata peamiselt Lääne-Eestis.

Toimetaja: Barbara Oja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: