Keskerakond lubab nõudepõhist tasuta ühistransporti ja 2+2 maanteid

Keskerakonna volikogu
Keskerakonna volikogu Autor/allikas: Priit Mürk/ERR

Keskerakond lubab oma riigikogu valimiste majandusprogrammis nõudepõhist tasuta ühistransporti, ehitada kiirendatud korras valmis 2+2 maanteed ja elektrivõrgu taristu arendamist.

"Majanduskasv ei tohi olla eesmärk iseenesest, vaid see peab jõudma iga Eestimaa pereni," ütles erakonna majandusprogrammi eestvedaja Taavi Aas.

Aasa sõnul peab jätkuma keskmise palga, alampalga, pensionite ja toetuste tõus.

Maapiirkondades elavate inimeste liikumisvõimaluste parandamiseks tuleb Aasa sõnul arendada nõudepõhist ühistransporti. "Kõikjal Eestis tuleb tagada vajadustele vastavad liikumisvõimalused ja töötada välja vajalikud mehhanismid omavalitsustele saamata jääva tulu kompenseerimiseks."

Aasa sõnul peab riik arendama välja tänapäevase elektrivõrgu taristu üle Eesti ja pakkuma energiakriisi tuge kõikidele tarbijatele. "Elering koostöös jaotusvõrgu ettevõtjatega peab otsustavalt tugevdama elektrivõrku saartel ja Eesti lääneosas, toetamaks hajaenergeetika terviklikku arengut ja jätkusuutlikku elektritootmist."

Ühtlasi on Aasa hinnangul viimase aja sündmused näidanud, et põlevkivielektri tootmist tuleb jätkata seni, kuni on tagatud uute juhtivate võimsustega Eesti energiasõltumatus ja varustuskindlus. "Soodustame läbi innovatsiooni kogu põlevkivisektori keskkonnajalajälje vähendamist," ütles ta.

Keskerakond soovib kiirendada Tallinna-Tartu, Tallinna-Pärnu ja Tallinna-Narva 2+2 maanteede välja ehitamist. "Oleme valmis tee-ehituse kiirendamiseks rakendama nii PPP projektipõhist rahastust kui ka laenuraha kasutamist," ütles Aas.

Toimetaja: Barbara Oja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: