Riik eraldas punamonumentide eemaldamiseks ligi miljon eurot

Kivi Jüri teisaldamine
Kivi Jüri teisaldamine Autor/allikas: Juhan Hepner/ERR

Valitsus näeb avalikust ruumist punamonumentide eemaldamiseks ette 916 405 eurot ning detsembris töö lõpetanud punamonumentide töörühma tegevuse rahastamiseks eraldati 60 000 eurot.

"22. detsembril eraldas valitsus reservist riigikantseleile 60 000 eurot avalikus ruumis asuvate okupatsioonivõimu sümbolitega hauatähiste ja mälestusmärkide teisaldamisega seotud tegevusteks. Töörühma tegevusega seotud kulud sisaldavad neutraalse hauatähise loomist, alamtöörühma liikmete tasustamist, töörühma ja alamtöörühmade töö tehnilist teenindamist ning Narvas toimunud teisaldamistega seotud hilisemaid renoveerimistöid," ütles valitsuse meedianõunik Jevgenia Värä ERR-ile.

"Samal päeval eraldati kaitseministeeriumi valitsemisala asutustele 916 405 eurot tegevusteks, mis on seotud julgeolekuohtu põhjustavate punamonumentide avalikust ruumist eemaldamisega," lisas ta.

Riigikantselei juures tegutsenud punamonumentide töörühm lõpetas tegevuse novembri lõpus. Siis teatas töörühm, et kaardistas kokku 322 monumenti, millest eemaldada või asendada tuleks 244. Eemaldatud oli siis 56 monumenti.

Neutraalseks hindas töörühm 74 monumenti. Neli monumenti vajavad eraldi käsitlust ja need asuvad kaitseväe kalmistul ja Maarjamäel.

Riik jätkab ka sõjahaudadelt eemaldatud punamonumentude asemele neutraalsete hauatähiste paigaldamist.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: