Elisa ja Tele2 tõstavad mobiilside pakettide hindu

Kas mobiiltelefoniga saab juba 2023. aastal riigikogu valida, pole veel teada.
Kas mobiiltelefoniga saab juba 2023. aastal riigikogu valida, pole veel teada. Autor/allikas: ERR

Telekommunikatsiooniettevõtted Elisa ja Tele2 tõstavad mõne mobiilside paketi hinda. Telia esindaja kinnitusel nemad praegu hindu tõsta ei plaani.

"Käesolevaga anname teada, et alates 1. aprillist 2023 suureneb Teie mobiilinumbri(te)l kuutasu 1,99 euro võrra teenuspaketi kohta," öeldakse Elisa saadetud teates oma klientidele.

Elisa esindaja põhjendas hinnatõusu sisendkulude kasvuga. "Ärikeskkonna volatiilsus on kaasa toonud sisendkulude kasvu ettevõttele ning kiire inflatsioon on sisseostetavate toodete ja teenuste hindasid veelgi enam kasvatanud," ütles Elisa telekomiteenuste valdkonna juht Evelin Tulp pressiesindaja vahendusel ERR-ile.

Tulp lisas, et nende ettevõtet, mis tegeleb meelelahutuse-, IT- ja kommunikatsiooniga, iseloomustab iga-aastane suur investeeringute maht infrastruktuuride arendamisse – kaabel- ja mobiilse interneti võrku -, originaalsisu tootmisse ja tehisintellekti lahenduste rajamisse.

"Kiiresti muutuvas sektoris püsivad jätkusuutlikena vaid ettevõtted, kes suudavad tagada piisavates mahtudes investeeringuid. Kokku ulatuvad Elisa investeeringud aastas kümnete miljonite eurodeni ning me jätkame ka tänavusel aastal suunaga, kus pakume oma kliendile alati parimaid teenuseid ja sisu ning ei tee järeleandmisi kvaliteedis. Seetõttu tuleb tõepoolest ette hinnamuudatusi mobiilsideteenuste pakettides," lõpetas Elisa esindaja oma põhjenduse.

Tele2 hinnad tõusevad umbes 15 protsenti

Hinnatõusuplaane kinnitas ERR-ile ka Tele2 turundusdirektor Ines Estrin.

"Plaanime mõistlike hindade säilitamiseks viia nii era- kui ka ärikliendid üle kaasaegsematesse pakettidesse. Nii era- kui ka äriklientide puhul jääb hinnamuudatus uute pakettide puhul ca 15 protsendi juurde ja sõltub paljuski paketist. Kindlasti anname paketimuudatustest oma klientidele aegsasti teada," ütles Estrin.

Tema sõnul tehakse muudatusi selleks, et "vastata klientide ootustele ja muutuvatele kasutamisharjumustele kiirelt arenevas telekommunikatsiooni valdkonnas ning pakkuda samal ajal klientidele kvaliteetset, turvalist ja mõistliku hinnaga internetti".

"Selleks kõigeks peame tegema mitmeid investeeringuid, sealhulgas ka tehnilistesse arendustesse, ning seisma silmitsi üldise hinnatõusu ning kallinenud sisend- ja tegevuskuludega. Kuna peame oluliseks, et üleüldise hinnatõusu ajal oleks klientidel kõne- ja internetivajaduste juures kõige mõistlikumad lahendused, soovitame inimestel juba praegu üle vaadata oma pakett ning hinnata, kas see vastab praegustele vajadustele," soovitas Tele2 turundusdirektor.

Telia hetkel hinnatõusu ei plaani

Telia esindaja sõnul nemad veel hindu muuta ei plaani.

"Majanduskeskkond tervikuna seisab endiselt silmitsi erinevate väljakutsetega ning jälgime loomulikult nende mõju ka enda tegevusele. Hetkel pole siiski plaanis mobiiliteenuste hindu muuta," ütles Telia pressiesindaja Raigo Neudorf.

ERR teatas alles detsembri lõpus, kuidas telekommunikatsiooniettevõtted Telia, Elisa ja Tele2 tõstavad uuest aastast mõne oma teenuse hinda, põhjendades seda investeerimisvajaduse ning kasvanud sisendhindadega.

Toimetaja: Mait Ots

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: