Tallinna Sadam teenis mullu 25,6 miljonit kasumit

Tallinna sadam
Tallinna sadam Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Tallinna Sadam teenis möödunud aastal kasumit 25,6 miljonit eurot, mis on aasta varasemaga võrreldes 0,1 protsenti vähem. Ettevõtte juhatus teeb nõukogule ettepaneku maksta aktsionäridele dividendi vähemalt 70 protsenti kasumist.

Aasta kokkuvõttes kasvas Tallinna Sadama müügitulu 121,7 miljoni euroni ( kasv 11 protsenti).  Korrigeeritud EBITDA (kasum enne intresse, makse ja kulumit) oli 55,8 miljonit eurot (kasv 3,3 protsenti).

Ärikasum suurenes reisisadamate ja reisiparvlaevade segmendis, kuid langes kaubasadamate ja muud segmendis. Reisiparvlaevade segmendis, mis tähistab Saaremaa ja Hiiumaaga korraldatavat laevaühendust oli EBITDA marginaal 42,1 protsenti ja ärikasum 8,93 miljonit eurot võrreldes 6,56 miljoniga aasta varem.

Möödunud aasta tulemusi mõjutas enim pandeemiaga seotud piirangute kadumine, mis andis hoogu reisisadamate tegevusele, teatas Tallinna Sadam. Reisijate arv kasvas eelmisel aastal tunamullusega võrreldes 98 protsenti seitsme miljoni reisijani.

Teine suur mõjutaja oli Venemaa algatatud sõda Ukrainas ning sellega kaasnevad sanktsioonid, mis tõid kaasa kaubasadamate mahtude languse. Tallinna Sadama kaubamaht kahanes 20,7 protsenti 17,8 miljoni tonnini. Seejuures oli laevakülastuste arv võrdlemisi stabiilne, vähenedes vaid kolm protsenti 7130 külastuseni.

Tegevuskulude suurimateks mõjutajateks olid kõrged energiahinnad, teenuste hindade kasv ja palgasurve.

Tallinna Sadama juhatuse esimehe Valdo Kalmu sõnul suutis ettevõte hoolimata sõja ja sanktsioonide mõjust kaubaärile ning sisendhindade hüppelise kasvu tingimustes siiski kasvatada müügitulu ja korrigeeritud EBITDA-d.

"Reisijate äri taastumine pandeemiast on olnud oodatust kiirem ja kaubaäris näeme sõja negatiivsete mõjude kõrval vedellastis ka võimalusi teiste lastiliikide kasvuks," ütles Kalm.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: