X

Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

Valdo Kalm jätkab Tallinna Sadama juhina veel kolm aastat

Tallinna Sadama juhatuse esimees Valdo Kalm.
Tallinna Sadama juhatuse esimees Valdo Kalm. Autor/allikas: Tallinna Sadam

Tallinna Sadama nõukogu pikendas alates 2016. aastast juhatuse esimehena töötanud Valdo Kalmu lepingut veel kolme aasta võrra.

Kalmu järgmine ametiaeg algab 1. märtsil 2024 ja kestab kuni 28. veebruarini 2027, teatas Tallinna Sadama pressiesindaja.  

Tallinna Sadama nõukogu esimees Riho Unt märkis, et nõukogu viis enne otsuse tegemist läbi ka põhjaliku sihtotsingu. "Valdo Kalm osutus valituks, kuna tal on kindel visioon ja nägemus ettevõtte edasiseks arenguks praeguses keerulises majanduskeskkonnas ja väljakutsete rohkes geopoliitilises olukorras. Valdo põhiülesanne on taastada Tallinna Sadama kriiside eelne kasumlikkus viies ellu ettevõtte strateegia aastateks 2023-2027 ning töötada uute ärisuundade käimalükkamise, aga ka rohe- ja digitaliseerimiseesmärkide saavutamise nimel," ütles Unt pressiteate vahendusel.  

Kalm kinnitas, et soovib jätkuvalt panustada Tallinna Sadama väärtuse kasvatamiseks. "Oleme teinud põhjalikku eeltööd reisijate ja kaubamahtude taastamiseks ning tulevaste  kasvuprojektide elluviimiseks. Alustatud on Paldiski Lõunasadamas uue kai rajamisega pakkumaks strateegilist taristut  Eesti ja Euroopa energiavajaduse suurendamiseks meretuuleparkide ehitamisel ja hooldamisel ning Eesti kaitsevõimekuse suurendamiseks. Läbi on  viidud analüüs offshore laevastiku täiendamiseks meretuuleparkide teenindamiseks ja kaalumisel on selleks uute laevade soetamine. Jätkusuutliku reisilaevaliikluse tagamiseks ja kasvuks on algatatud koostööprojekt FIN-EST Green Corridor keskkonnasõbraliku klienditeekonna arendamiseks reisimiseks Eesti ja Soome vahel. Ees on läbimurre Vanasadama kinnisvaraarenduses, kus lähiajal on oodata detailplaneeringute kehtestamist ning kinnisvara arendusprojektidega alustamist 16 hektaril. Oleme üle vaadanud ka tegevusprotsessid ja koostanud efektiivsuskava lähiaastateks," loetles Kalm olulisemaid sihte ettevõtte lähiaastate tegevuses.  

Tallinna Sadama juhatus on kolmeliikmeline ja sinna kuuluvad lisaks Valdo Kalmule kommertsjuht Margus Vihman ning finantsjuht Andrus Ait.

Kalm on Tallinna Sadama juhatuse esimees alates 2016. a märtsist ja nõukogu esimees tütarettevõtetes OÜ TS Laevad ja OÜ TS Shipping ning sidusettevõttes AS Green Marine. Varasemalt on Kalm juhtinud ASi EMT (praegune Telia Eesti), ASi Eesti Telekom ning kuulunud ASi Baltika nõukokku.

Kalmul on magistrikraad automaatika- ja telemehaanika erialal Tallinna Tehnikaülikoolist. Kalmul in 2828 Tallinna Sadama aktsiat.

Toimetaja: Mait Ots

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: