EL lükkas sisepõlemismootoriga autode müügi keelustamise hääletuse edasi

Sõiduauto Berliinis
Sõiduauto Berliinis Autor/allikas: SCANPIX/REUTERS/Fabrizio Bensch

Euroopa Liidu (EL) liikmesriigid lükkasid edasi järgmiseks nädalaks kavandatud hääletuse, millega oleks Brüssel keelustanud alates 2035. aastast sisepõlemismootoriga autode müügi.

Pole veel selge, millal on uus hääletuse kuupäev. Euroopa Liidu (EL) eesistuja Rootsi pressiesindaja teatas, et EL-i suursaadikud naasevad selle teema juurde "õigel ajal," vahendas Reuters. 

Euroopa Parlament, komisjon ja liikmesriigid leppisid eelmisel aastal kokku määruses, mille kohaselt ei tohi alates 2035. aastast majandusblokis müüa enam süsinikheidetega autosid ja kaubikuid. Sisuliselt tähendab see uute sisepõlemismootoritega autode müügi keelamist. Määruse pidi veel heaks kiitma Euroopa Liidu Nõukogu.

"EL-i riikide suursaadikud tühistasid reedel 7. märtsiks kavandatud hääletuse," teatas EL-i eesistuja Rootsi pressiesindaja.

Saksamaa transpordiminister Volker Wissing märkis reedel, et sünteetiliste kütuste kasutamine peaks jääma võimalikuks ka pärast 2035. aastat. 

Itaalia lubas juba varem, et hääletab EL-i autoseaduse vastu. Itaalia valitsus tervitas reedel selle hääletuse edasilükkamist. 

"Itaalial on väga selge seisukoht, elektriautod ei saa olla ainsaks lahenduseks tulevikus," ütles Itaalia energiaminister Gilberto Pichetto Fratin . 

Saksamaa vabad liberaalid (FDP) leiavad, et sünteetiliste kütuste kasutamine võimaldaks jätkata ka sisepõlemismootorite kasutamist. Saksa keskkonnaministeerium siiski väidab, et riik peab EL-i autoseadusest kinni pidama.

Kui Saksamaa koalitsioonivalitsus ei suuda kokku leppida, võib Berliin jääda erapooletuks. See võib koos Itaalia vastupanuga lõpuks kahtluse alla seada kogu EL-i sisepõlemismootoriga autode müügi keelustamise plaani. Euroopa Komisjoni president Ursula von der Leyen osaleb pühapäeval Saksa valitsuskabineti koosolekul, kus seda teemat arutatakse, vahendas Reuters.

Toimetaja: Karl Kivil

Allikas: Reuters

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: