USA avaldas Musta mere drooniintsidendi video

{{1678965780000 | amCalendar}}
Foto: U.S. European Command

USA õhuvägi avaldas Mustal merel USA drooni ja Vene hävituslennuki vahel toimunud intsidendi video. USA süüdistas teisipäeval drooni alla kukkumises Venemaad, kelle lennuki ohtliku tegevuse tõttu droon merre kukkus. USA hinnangul on Venemaa osad drooni rusud üles leidnud.

Ameerika Ühendriikide Euroopa vägede väejuhatus avaldas Mustal merel USA MQ-9 Reaper drooni ja Vene hävituslennuki vahel toimunud intsidendi video. Videos on näha Vene lennukit lähenemas USA droonile.

USA relvajõudude meediakeskuse (dvidshub) teatel on video pikkust toimetatud, kuid videos näha olevad sündmused toimusid selles järjekorras nagu nad videos on näha.

USA süüdistas juba teisipäeval drooni alla kukkumises Venemaad, kelle õhuväe Su-27 hävituslennuk pritsis drooni pihta korduvalt kütusemahutist lennukikütust. Seejärel lendas hävitaja drooni propelleri vastu, mistõttu droon kukkus alla. Intsident toimus rahvusvahelises õhuruumis. Vene kaitseministeerium sõnul ei seganud ega häirinud nende lennukid USA drooni lendu.

Nii Venemaa kui ka USA on teatanud, et soovivad alla kukkunud drooni jäänud merest üles leida. USA rahvusliku julgeoleku nõukogu esindaja John Kirby sõnul ei pruugi Musta mere kohal alla kukkunud drooni enam tõenäoliselt võimalik üles leida, kuna see kukkus alla piirkonnas, kus meri on sügav.

USA avaldas kaardi, kus on märgitud drooni võimalik alla kukkumise koht

Ameerika Ühendriikide Euroopa ja Aafrika õhuvägede esindus avaldas neljapäeval kaardi, kus on ära märgitud piirkond Mustal merel, kuhu droon võis teisipäeval kukkuda.

USA hinnangul on Venemaa osad drooni rusud üles leidnud.

Sevastopoli ajakirjanike teatel on USA MQ-9 Reaper drooni rusud merest üles leitud, vahendas Meduza. Väidetavalt asus droon ligikaudu 850-900 meetri sügavusel ning see leiti juba teisipäeval 60 kilomeetri kaugusel Sevastopolist. Neid väiteid ei ole võimalik sõltumatult kinnitada ning Vene võimud pole ka seda ametlikult kinnitanud.

Eraldiseisvalt teatas ABC News USA allikatele tuginedes, et Venemaa võis suuta edukalt mõned alla kukkunud drooni rusud üles leida ja kätte saada. Sama kinnitas neljapäeval USA allikatele tuginedes CNN.

Toimetaja: Allan Aksiim

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: