Uuring: 67 protsenti sakslastest ei toeta sisepõlemismootori keelustamist

Saksamaa pealinn Berliin
Saksamaa pealinn Berliin Autor/allikas: SCANPIX/dpa/picture-alliance/Annette Riedl

Saksamaa avalik-õigusliku ringhäälingu ARD värskest uuringust selgub, et 67 protsenti sakslastest ei toeta sisepõlemismootoriga autode müügi keelustamist.

Euroopa Parlament kinnitas 14. veebruaril liikmesriikide valitsustega saavutatud kokkuleppe keelata aastast 2035 uute sisepõlemismootoriga autode müük. Plaani oli varasemalt juba toetanud ka liikmesriikide valitsusi esindav EL-i Nõukogu. Selle lõplikuks jõustumiseks on vaja, et parlamendiga sõlmitud kokkuleppele annaks uuesti oma heakskiidu ka nõukogu, kuid hiljuti lükkasid liikmesriigid selle hääletuse edasi.

ARD uuringust selgus, et enamus Saksa kodanikke ei nõustu sisepõlemismootori kasutamise lõpetamisega 2035. aastal. ARD teatel ei toeta 67 protsenti sakslastest EL-i autoseadust. Vaid iga neljas sakslane toetab sisepõlemismootoriga autode kasutamise lõpetamist 2035. aastal.

Kõige populaarsem oli EL-i autoseadus nooremate, kuni 34-aastaste sakslaste seas. 33 protsenti sellest vanusegrupist toetas EL-i autoseadust. Vaid roheliste toetajate seas pälvis EL-i autoseadus enamuse heakskiidu (69 protsenti). 

Berliin asus hiljuti sisepõlemismootorite keelu jõustumist ka pidurdama. Saksamaa soovib, et Euroopa Komisjon esitaks ettepaneku sünteetiliste kütuste kohta. 

Valitsuskoalitsiooni kuuluv liberaalne erakond Vabad Demokraadid (FDP) leiab, et sünteetiliste kütuste kasutamine võimaldaks jätkata ka sisepõlemismootoriga uute autode müüki. Rohelised toetavad aga EL-i uute sisepõlemismootoriga autode müügi keelustamise plaani.

Toimetaja: Karl Kivil

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: