Eestis vahistati USA-st Venemaa heaks elektroonikat tarninud Eesti kodanik

MTA ettepanekul loetaks riikliku taustaga ametiteks ka kapo peadirektori asetäitjad.
MTA ettepanekul loetaks riikliku taustaga ametiteks ka kapo peadirektori asetäitjad. Autor/allikas: Kaitsepolitsei

FBI ja Eesti Kaitsepolitseiameti koostöös võeti 28. märtsil Eestis vahi alla 45-aastane Andrei Ševljakov, kes hankis rohkem kui kümnendi jooksul USA-st tundlikku elektroonikat Venemaa kasuks.

Ameerika Ühendriikide Föderaalne Juurdlusbüroo teatas Eesti kodaniku Andrei Ševljakovi vahistamisest, kes tellis Vene valitsuse ja relvajõudude tarbeks USA-st elektroonikat. USA justiitsministeeriumi teatel tegeles 45-aastane Ševljakov aastaid ebaseadusliku tegevusega, mille eesmärgiks oli tundliku USA elektroonika soetamine Vene relvajõudude tarbeks.

FBI Houstoni haru tegi Andrei Ševljakovi vahistamise osas koostööd Eesti Kaitsepolitseiametiga.

USA võimud lisasid Andrei Ševljakovi juba 2012. aastal nende isikute nimekirja, kelle tegevus kujutab ohtu USA rahvuslikule julgeolekule ja on vastuolus USA välispoliitiliste huvidega, kirjutas tollal ERR.

Kuna Andrei Ševljakov oli USA valitsuse keelatud importijate nimistus, siis kasutas ta tundliku elektroonika ostuks riiulifirmasid ja valenimesid, et piirangutest mööda minna. Ševljakov vahistati 28. märtsil Eestis. Mehe arreteerimise hetkel konfiskeeriti Eestis talle adresseeritud saadetised, sh 130 kilogrammi mahus raadiotehnikat.

USA justiitsministeeriumi väitel tegeles Andrei Ševljakov rohkem kui kümnendi jooksul tundliku elektroonika hankimisega USA ettevõtetest Vene valitsuse nimel. USA justiitsministeeriumi sõnul võib meest süüdimõistva otsuse korral oodata kuni 20 aasta pikkune vabadusekaotus.

Toimetaja: Allan Aksiim

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: