Fotod: Narva eemaldas tanki endisesse asukohta tekkinud vaenuliku grafiti

{{1681456380000 | amCalendar}}

Narva tanki endise asukoha juures olevale müüririnnatisele tekkis grafiti, mis tsiteerib Peterburis hukkunud Vene sõjablogija Vladen Tatarski vaenulikke sõnu. Reede õhtuks grafiti eemaldati.

Grafiti avastati politsei teatel reede varahommikul. Narva linnapea Katri Raik teatas õhtul peale kella nelja sotsiaalmeedias, et grafiti on müürilt eemaldatud.

Venekeelne tekst, mis Narvas müürile maaliti, tähendab tõlkes: "Me võidame ükskõik keda, me tapame kõik, me röövime kõiki, keda vaja. Kõik saab olema nii, nagu meile meeldib".

Samade sõnadega ähvardas Tatarski mullu septembris Ukraina toetajaid Kremlis toimunud vastuvõtul salvestatud videos.

Narva politseijaoskonna juht Indrek Püvi rääkis ERR-ile, et sõnumitel, mis vastanduvad Eesti iseseisvusele, ei ole vabas riigis kohta.

"Nii nagu ka sõja toetamine või õigustamine läbi sõnavõttude või sümbolite on keelatud ja politsei sellele reageerib," sõnas ta.

Politsei algatas süüteomenetluse, mis käsitleb agressiooni toetamist. Püvi sõnul töötavad korrakaitsjad praegu selle kallal, et sodija isik välja selgitada.

"Selleks töötame läbi läheduses olevad valvekaamerad ja kogume kõikvõimalikku infot. Teavitasime grafitist ka kohalikku omavalitsust, kes juba tegeleb selle puhastamisega," lisas Püvi.

Narva linnavõimu hinnangul on tegemist väga tõsise vahejuhtumiga.

"See on sulaselge provokatsioon siin Narva linna külje all. See on tuntud Tatarski tsitaat, mida teavad kõik venekeelsed inimesed päris kindlasti. Minu esimene mõte oli, näed, 9. mai on jälle lähedal," ütles Raik.

Samas ei usu Raik, et taolise sõnumi võis kodulinna parkla seinale maalida Narva elanik.

"No kust me võtame, et selle siia on kirjutanud Narva inimene. Kui ma loen praegu Facebooki postitusi, siis ma näen, et Narva inimesed tahaksid väga näha seda inimest, kes selle jamaga hakkama on saanud ja seda nimetataksegi idiootsuseks."

Raiki sõnul polnud reede õhtuks veel teo toimepanija teada.

Tatarski hukkus 2. aprillil Peterburi kohvikus toimunud plahvatuses. Ta oli üks Venemaa tuntumaid sõjablogipidajaid.

Tank teisaldati Narvast Jõesuu tänavalt möödunud aasta 16. augustil Viimsisse Eesti sõjamuuseumi.

Puhastatud müür. Autor/allikas: Narva linn

Toimetaja: Karin Koppel, Barbara Oja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: