Laupäevasel Keskerakonna volikogul selgub, kas ja millal valitakse uus juht

Keskerakonna XIX kongress.
Keskerakonna XIX kongress. Autor/allikas: Grete Huik

Keskerakonna volikogu otsustab laupäeval erakorralise kongressi kokku kutsumise üle. Tallinnas Nordic Hotel Forumis toimuval volikogul teatab tõenäoliselt oma esimeheks kandideerimisest ka erakonnajuht Jüri Ratas.

Laupäeval Tallinnas toimuval Eesti Keskerakonna volikogu istungil tehakse kokkuvõte Riigikogu valimistulemustest, analüüsitakse poliitilist olukorda ja antakse hinnang uue valitsuse koalitsioonilepingule.

Kongressi korraldamise poolt on erakonna esimeheks kandideerida lubanud Tallinna linnapea ja Keskerakonna praegune aseesimees Mihhail Kõlvart. Jüri Ratase toetajad pigem ei soovi kongressi korraldamist.

Jüri Ratas ütles reedel ERR-ile, et teeb oma otsuse kandideerimisest teatavaks laupäevasel volikogu koosolekul. "Mul on otsus olemas ja sellest ma annan homme ka erakonnakaaslastele teada," sõnas Ratas.

Ta märkis, et kongressi korraldamiseks on kaalumisel kaks võimalust: 3. juuni Tallinnas või 17. juunil Viljandis.

Keskerakonna volikogu esimehe Tõnis Mölderi sõnul on valimistest möödunud kuu aja jooksul piirkonnad teinud kampaaniast kokkuvõtteid ja volikogu istung annab võimaluse erakonnakaaslastega sel teemal mõtteid vahetada.

"Muuhulgas on volikogu istungi päevakorras erakorralise kongressi toimumisega seotud punktid. Erakorralise kongressi korraldamise ettepanek on juhatuselt tulnud ning volikogu saab otsustada selle toimumise üle," ütles Tõnis Mölder.

Mihhail Kõlvart on öelnud, et tema oleks Jüri Ratase asemel nii kehva riigikogu valimiste tulemuse tõttu erakonna esimehe kohalt tagasi astunud.

Keskerakond sai seekordsetel valimistel 16 mandaati ehk 10 vähem kui 2019. aastal.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: