Eesti Gaas langetab juunist hinna 0,64 euroni

Gaasipliit.
Gaasipliit. Autor/allikas: Priit Mürk/ERR

Eesti Gaas langetab kodukliendi hinda paindlikus paketis alates juunist 0,64 euroni kuupmeetrist koos käibemaksuga.

Kuni aprilli lõpuni maksab gaas selles paketis 0,74 eurot, 1. maist langeb hind seitsme protsendi võrra 0,69 eurole ja juunist alates maksab gaas 0,64 eurot kuupmeetrist koos käibemaksuga, teatas Eesti Gaas.

"Gaasi hinda aitab meil kliendi jaoks alla tuua globaalse gaasihinna langemine sõjaeelsele tasemele ning meie tellitavad suured LNG-tarned, oleme olnud turul reeglina esimesed, kes hinda langetavad," ütles Eesti Gaasi juhatuse esimees Margus Kaasik.  

Jaanuarist aprillini on Eesti Gaas toonud Leedu Klaipeda ja Soome Inkoo sadamasse viis gaasitankerit ehk sama palju kui eelmise aasta jooksul kokku. Sellel nädalal teatas Eesti Gaas algselt planeeritutele veel ühe laeva tellimisest Inkoo terminali. 

Gaasi hind Hollandi gaasibörsil TTF kerkis rekordkõrgeks eelmise aasta augusti lõpus, kui megavatt-tunni hinnaks oli 320 eurot. Eesti Gaasi sügisene tipuhind oli 2,85 eurolt kuupmeetrist. Selle nädala jooksul on gaasi hind TTF börsil jäänud valdavalt alla 40 euro megavatt-tunni eest.

Eesti Gaasi koduklientide hind on langenud poolaastaga üle 77 protsendi. Suuremad gaasi hinnalangetused toimusid möödunud aasta detsembris ja selle aasta veebruaris.

Eesti Gaasi turuosa Balti-Soome turul on 17,5 protsenti.

Toimetaja: Karin Koppel

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: