USA poliitikud pole siiani võlalae tõstmiseks kokkulepet saavutanud

USA vabariiklasest esindajatekoja spiiker Kevin McCarthy
USA vabariiklasest esindajatekoja spiiker Kevin McCarthy Autor/allikas: SCANPIX/AP Photo/J. Scott Applewhite

Valge Maja ja Kongress pole USA võlalae tõstmise osas veel kokkuleppele jõudnud, kuigi esmaspäevast kohtumist peeti produktiivseks. Riigi maksejõuetuse vältimiseks on jäänud 10 päeva.

Esmaspäevased kriisikõnelused president Joe Bideniga riigi võlalae tõstmiseks olid produktiivsed, kuid kokkulepet ei saavutatud, ütles USA vabariiklasest esindajatekoja spiiker Kevin McCarthy.

Kokkuleppele jõudmiseks ja riigi maksejõuetuse vältimiseks on jäänud vaid 10 päeva. Joe Biden lühendas võlalae tõstmise kõneluste tõttu oma Aasia visiiti ja saabus pühapäeva õhtul tagasi pealinna Washingtoni. USA jõudis jaanuaris 31,4 triljoni dollarilise võlalaeni, mis sundis USA rahandusministeeriumi võtma kasutusele erakorralisi meetmeid valitsussektori tegevuste rahastamiseks.

Kongressi vabariiklased nõuavad võlalae tõstmisele vastutasuks kulukärpeid ja eelarvepuudujäägi vähendamist. Bideni administratsioon peab neid meetmeid ekstreemseteks ning USA president Joe Biden on hoopis välja pakkunud uued maksud. See pole aga vabariiklastele vastuvõetav.

Samas rõhutasid mõlemad vaidluse osapooled, et tuleb vältida USA maksejõuetust. Nii president Joe Biden kui ka vabariiklasest esindajatekoja spiiker Kevin McCarthy lubasid kõnelusi jätkata, vahendas Reuters.

Toimetaja: Allan Aksiim

Allikas: Reuters

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: