Keskkonnaamet alustas Suur-Sõjamäe tulekahju uurimiseks kriminaalmenetlust

Keskkonnaamet alustas Tallinnas Suur-Sõjamäel teisipäeval alanud põlengust lähtunud keskkonna saastamise uurimiseks kriminaalmenetlust.

Kriminaalmenetlus on alustatud karistusseadustiku paragrahvi  365 järgi, mis käsitleb keskkonna saastamist ettevaatamatusest. Uurimist viib läbi keskkonnaamet ning juhib Põhja ringkonnaprokuratuur.

Keskkonnaameti Harjumaa büroo juhataja Tarmo Tehva ütles, et suheldud on jäätmeid ladustanud ettevõtte esindajaga, kes nõustus tekkinud saastuse likvideerima.

"Hetkel on ettevõte koristustegevustega juba alustanud. Keskkonnaameti inspektorid seiravad sündmuskohal olukorda ning võtavad analüüse, proove võetakse muuhulgas ka piirkonna kraavidesse jõudnud kustutusveest. Analüüside vastused ei ole veel teada," ütles Tehva

Tallinna Suur-Sõjamäe jäätmehoidla põlengus sattus õhku segu erinevaid toksilisi aineid. Põlengu suurim otsene mõju tervisele oli põlengu algusfaasis ja ohualas viibijatele, kui välisõhku eraldus kõrgemates kontsentratsioonides saasteaineid. Terviseametile teadaolevalt on haigla poole pöördunud üksikud patsiendid, kes kurdavad pearingluse ja üldise halva enesetunde üle.

24. mai pärastlõunal tuli Suur-Sõjamäe piirkonda keskkonnauuringute keskuse mõõtebuss, mis jätkab õhukvaliteedi seiret iga kahe tunni tagant. Seire tulemused selguvad kolmapäeva õhtuks ning on nähtavad lehel ohuseire.ee

Tehva ütles varem kolmapäeval, et päästeameti seire tulemuste järgi ei kujuta Suur-Sõjamäe ohtlike jäätmete põleng ohtu välisõhu kaudu inimeste tervisele.

Toimetaja: Marko Tooming

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: