Päästjad lõpetasid Tallinna suurpõlengu kustutamise

Suur-Sõjamäe põlenguala
Suur-Sõjamäe põlenguala Autor/allikas: Ken Mürk/ERR

Teisipäeval Tallinnas lahvatanud ohtlike jäätmete suurpõleng kustutati lõplikult neljapäeva pärastlõunal. Nüüd algab uurimine põhjuste väljaselgitamiseks ning reostuse ulatuse hindamiseks.

Päästeameti pressiesindaja Liina Valner ütles ERR-ile, et päästjad olid põlengu lõplikult likvideerinud neljapäeval kell 14.43.

Nüüd toimuvad veel keskkonnaameti mõõtmised ja reostuse hindamine, sest kustutusvesi segunes õli ja masuudiga ning voolas kraavidesse.

Keskkonnaamet alustas põlengust lähtunud keskkonna saastamise uurimiseks ka kriminaalmenetlust.

Valner rääkis, et kuna sündmuse alguses alustasid päästjad kohe kõrvalolevate hoonete kaitsmisega, siis sai näiteks pakendikeskuse hoone kannatada vaid osaliselt.

Päästeameti valmisoleku talituse juhataja Leho Lemsalu ütles neljapäeva hommikul ETV saates "Terevisioon", et kolmapäevaõhtuse seisuga oli abiks käinud üle 40 päästeameti sõiduki. Kaasatud oli päästemeeskondi üle Eesti.

Hommikul kella 11 ajal käisid sündmuskohal veel järelkustutustööd ja kokku kukkunud materjali loputamine. Pakendikeskuse esindajad lubati oma hoonesse ning tööd alustavad päästeameti ja politsei menetlejad. Päästeameti menetlejad lähevad sündmuskohale uuesti reedel.

Tulekahju, millest tõusnud must suitsusammas paistis kõikjale Tallinnas ja lähivaldadessegi, puhkes teisipäeva õhtupoolikul Suur-Sõjamäel ohtlike jäätmete käitluskeskuses. Põlengu intensiivsuse tõttu võtsid tuld ka mitu kõrval olevat hoonet.

Päästeamet soovitas mürgise suitsu tõttu sündmuskohast kolme kilomeetri raadiuses aknad ja uksed suletuna hoida ning õues liikumist vältida.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: