EKRE esitab üle tuhande muudatusettepaneku

Obstruktsioon riigikogus
Obstruktsioon riigikogus Autor/allikas: Priit Mürk/ERR

Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) teatel esitab erakonna esimees Martin Helme esmaspäeval riigikogu sotsiaalkomisjonile ja rahanduskomisjonile üle tuhande muudatusettepaneku, et takistada valitsusel kärpida perehüvitisi ja tõsta makse.

"Me ei luba valitsusel süvendada rahvastikukriisi ega teha meie rahvast vaeseks. Lükkame parlamentaarsele obstruktsioonile sisse uue hoo, püüdes pidurdada valitsuse eelnõude menetlemist teisel lugemisel. Viiele erinevale eelnõule tehtud muudatusettepanekute hulgas on nii sisulisi kui ka obstruktsioonilisi," tunnistas Helme.

Riigikogu opositsioonierakonnad alustasid mai teisel nädalal obstruktsiooniga, kritiseerides valitsuskoalitsiooni kiirustamist seaduseelnõude menetlemisel, nende esitamist kobareelnõudena ja plaani siduda nende vastu võtmine valitsuse usaldushääletusega.

Selleks asusid opositsioonisaadikud esitama riigikogu istungite rakendamise ajal arupärimisi ja eelnõusid, mille tõttu ei saanud valitsus maksumuudatuste ja perehüvitiste muutmise eelnõud üle anda. Koalitsiooniparteid hääletasid nädala kestnud obstruktsiooni järel eelnõude ja arupärimiste vastuvõtmise lõpetamise poolt ja liikusid eelnõude vastu võtmisega edasi.

Neljapäeval esitasid EKRE, Keskerakonna ja Isamaa saadikud riigikohtule kaebuse, milles paluvad tühistada riigikogu otsused, mis takistavad neil obstruktsiooni jätkata.

Kui valitsus seob eelnõud usaldushääletusega, võimaldab see sadade muudatusettepanekute läbihääletamisest mööda minna. 

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: