Poola keelab Vene ja Valgevene numbrimärgiga veokite sisenemise Valgevenest

Poola-Valgevene piir Kuznicas Poola kirdeosas Podlaskie vojevoodkonnas
Poola-Valgevene piir Kuznicas Poola kirdeosas Podlaskie vojevoodkonnas Autor/allikas: SCANPIX/Wojtek RADWANSKI/AFP

Poola keelustab juuni algusest Valgevene piiri kaudu Vene ja Valgevene numbrimärkidega veokite Poola jõudmise.

Poola peatab alates 1. juunist Valgevene piiril Valgevene ja Vene Föderatsiooni numbrimärkidega veokite Poola tuleku, teatas Poola Pressiagentuur PAP (Polska Agencja Prasowa).

Vastava määruse allkirjastamise kavatsusest teatas Poola siseminister Mariusz Kaminski reedel ning määrus ilmus esmaspäeval Poola õigusaktide väljaandes. Kaminski keelas määrusega nii veoautod, vedukid, haagised kui ka poolhaagised ja kõik eelnimetatu kombinatsioonid. Poola lisas esmaspäeval ka 365 Valgevene režiimiga seotud isikut sanktsioonide alla.

Reedel otsustas Valgevene ülemkohus, et riigis süüdi mõistetud valgevenepoolakast ajakirjaniku Andrzej Poczobuti süüdimõistev otsus jääb kehtima ning mees saadetakse kaheksaks aastaks maksimumrangusega vangikolooniasse. Poola siseminister käskis Poola vastavatel ametitel seada valmis sanktsioonid Valgevene režiimi vastu veebruaris kui Valgevene kohus tegi Poczobuti osas esimese süüdimõistva otsuse.

Poola sulges Andrzej Poczobuti tagakiusamise tõttu veebruaris ka oma peamise piiripunkti Valgevenega. Kohtuprotsess valgevenepoolakast ajakirjaniku Andrzej Poczobuti üle algas jaanuaris. Samuti hakati Valgevenes kohut pidama Nobeli rahupreemia laureaadi Ales Bialitski ja tema kaastööliste üle ning tagaselja ka riigi tuntuima opositsioonitegelase Svjatlana Tsihhanovskaja üle.

Toimetaja: Allan Aksiim

Allikas: PAP

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: