Galerii: Isamaa valis esimeheks Urmas Reinsalu

{{1686387360000 | amCalendar}}

Isamaa uueks esimeheks valiti laupäeval Tallinnas toimunud üldkogul veenva ülekaaluga Urmas Reinsalu.

Reinsalu kogus hääletusel 415, Tõnis Lukas 180 ja Lea Danilson-Järg 51 häält.

Reinsalu oli alates 2012. aastast kuni 2015. aastani Isamaa ja Res Publica Liidu esimees.

Reinsalu ütles peale valimisvõitu "Aktuaalsele kaamerale", et Isamaa ei toeta maksutõuse, täiendavat bürokraatiat, sõnavabaduse piiramist, täiendvaid kvoote ja piiranguid ega imporditud kultuurisõdasid.

"Me oleme usaldusväärne, aga väärikas erakond. Ja inimesed, kes nõutuse ja pahameelega vaatavad tänast valitsust, siis neile on olemas positiivne alternatiiv  ja see on Isamaa. Meid püüti valimistel kustutada, praegu tehakse seda meie erakonna poliitikatega, kuid minu sõnum on – Isamaa ei tagane," lausus ta.

Reinsalu ütles "Aktuaalse kaamera" stuudiointervjuus, et nad ei vastanda end ühelegi erakonnale, kuid on siiski EKRE-st erinevalt Eesti poliitika peavool.

"Minu jaoks on oluline (valijate) toetust kasvatada. Me oleme selge, positiivne alternatiiv tänasele vaskliberaalsele koalitsioonile," lausus ta.

Reinsalu nõustus, et kaheksaprotsendine toetus, mida viimased küsitlused Isamaale näitavad, on vähe.

"See on tänane seis ja me töötame selle nimel, et see on suurem. Väga paljud inimesed, ka selle valitsuse valijad loetud kuud tagasi, on pettunud ja  nõutud," ütles ta.  

Isamaa senine juht Helir-Valdor Seeder teatas mai keskel, et ta ei kandideeri esimeheks tagasi. Samuti ei kandideerinud Seeder juhatuse liikmeks.

Lisaks valiti laupäevasel suurkogul Isamaale uus eestseisus ehk juhatus.

Juhatusse valiti Aivar Kokk (132 häält), Riho Terras (132), Mart Maastik (126), Riina Solman (125), Karl Sander Kase (121), Priit Sibul (120), Tarmo Kruusimäe (115), Kaspar Kokk (111), Gerry Konnov (106), Mihhail Lotman (103), Üllar Saaremäe (103), Heiki Hepner (102), Tõnis Palts (101), Andres Metsoja (100), Marja-Liisa Veiser (99), Sven Sester (96), Lea Danilson-Järg (90), Priit Humal (81), Harri Juhani Aaltonen (69) ja Ründo Mülts (69).

Juhatusest jäid hääletusega välja Juhani Jaeger (66), Kristjan Järvan (63), Gerli Lehe (63), Pille Lill (60), Heldur-Valdek Seeder (36), Merike Värik (33), Ingrid Mühling (30), Rain Jung (23), Georg Männik (20), Peeter Võsu (18) ja Hannes Toomsalu (10).

Isamaa aukohtusse valiti Vahur Jaakma, Mari-Ann Kelam, Gerly Lehtmets, Meelis Liivlaid, Andres Luus, Erik Sandla, Andi Tubin, Rain Veetõusme ja Avo Üprus.

Toimetaja: Marko Tooming, Mait Ots, Toomas Pott, Margus Saar

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: