Kuue kuu euribor püsib 3,9 protsendi ümber

Raha.
Raha. Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Kuue kuu euribor püsis lõppeval nädalal 3,8 ja 3,9 protsendi vahel, reedel kerkis see 3,905 protsendini.

Kuue kuu euribor, millega on seotud paljud Eestis väljastatud laenud, oli 2015. aastast kuni möödunud aasta juunini alla nulli. Sellest ajast kõrgeima taseme saavutas kuue kuu euribor 23. juunil, mil kerkis 3,933 protsendini.

Viimastel nädalatel on kuue kuu euribor jäänud sellest tasemest siiski allapoole, liikudes 3,9 protsendi ümber. Kui neljapäeval ulatus see 3,888 protsendini, siis reedel kerkis taas 3,905 protsendini.

Kolme kuu euribor kerkis neljapäeval 3,612 protsendini, päev varem oli see 3,589 protsenti. Selle viimaste aastate kõrgeim tase oli teisipäeval 3,613 protsendi juures.

12 kuu euribor on juuni keskpaigast ulatunud üle nelja protsendi, viimaste aastate kõrgeima taseme ehk 4,165 protsendini kerkis see käesoleva nädala kolmapäeval. Neljapäeval langes 12 kuu euribor 4,155 protsendile.

Kuue kuu euribori tipp oli 2008. aasta detsembris 5,448 protsendi juures. Enne eelmist majanduskriisi jäi euribori tavapärane tase kahe ja viie protsendi vahele.

Euribor ehk European Interbank Offered Rate on üleeuroopaline pankadevaheline intressimäär, millega saavad selles kokku leppinud Euroopa pangad üksteisele raha laenata.

Toimetaja: Barbara Oja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: