Ka pühapäeval tuleb vihma

Foto: Ken Mürk/ERR

Pühapäeval liigub Eesti kohal olnud aktiivse madalrõhuala lohk aeglaselt kagu suunas, seega äikeseoht väheneb, kuid vihma sajab alla ikka mitmel poole üle Eesti – tihedamad sajud jäävad Eesti kaguosa kohale.

Ööl vastu pühapäeva on vähene ja vahelduv pilvisus. Kohati sajab hoovihma ning võib olla äikest. Puhub lääne- ja loodetuul 3 kuni 9, rannikul puhanguti 12 meetrit sekundis, hommikuks pöördub tuul põhjakaarde. Õhutemperatuur on 11 kuni 15 kraadi, Lääne-Eesti rannikul veel kuni paar kraadi soojem.

Hommik möödub pilves selgimistega. Ida-Eestis sajab ka kohati hoovihma. Tuul on loodest- ja põhjast 4 kuni 8, rannikul puhanguti kuni 12 meetrit sekundis. Termomeeter näitab 13 kuni 17 kraadi.

Päeval on samuti pilvisus muutlik. Mitmel pool sajab hoovihma ning võib olla ka äikest. Puhub põhjakaare tuul 3 kuni 9, rannikul puhanguti 12 meetrit sekundis. Sooja saame 20 kraadi ringis.

Ja ka õhtu möödub paiguti hoovihma ja äikesega ning sekka võib tulla ka rahet. Tuul puhub valdavalt põhjakaarest 3 kuni 8, rannikul puhanguti kuni 11 meetrit sekundis ja väljas on 16 kuni 18 kraadi sooja.

Uus nädal samuti väga suurt muutust ilmapilti ei too. Nädala algus peaks küll kuivem tulema, kuid ka siis on kohatine sadu siiski võimalik. Ka õhutemperatuur püsib juba tuttaval rajal ning päevased temperatuuri- maksimumid ulatuvad 21 kuni 25 kraadini.

Toimetaja: Marko Tooming

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: