Politsei alustas väärteomenetlust Raul Eametsa suhtes

Raul Eamets Esimeses stuudios
Raul Eamets Esimeses stuudios Autor/allikas: Priit Mürk/ERR

Teisipäeval alustas politsei väärteomenetlust Tartu Ülikooli sotsiaalteaduskonna dekaani Raul Eametsa suhtes. Politsei uurib, kas Eamets võib olla toime pannud toimingupiirangu rikkumise.

"Politsei alustas teisipäeval väärteomenetlust, et kontrollida ajakirjanduses esitatud väiteid selle kohta, et Raul Eamets võib olla toime pannud toimingupiirangu rikkumise, kui ta sõlmis Tartu Ülikooli nimel lepingu sihtasutusega, mille nõukogu liige ta ise on. Anname avalikkusele täiendavat infot kohe, kui oleme asjaolud välja selgitanud," ütles Tartu politsei pressiesindaja Martin Raid.

Esmaspäeval teatas Tartu Ülikooli rektor Toomas Asser, et otsustas lõpetada sotsiaalteaduste valdkonna dekaani ja makroökonoomika professori Raul Eametsa töösuhte Tartu Ülikooliga.  Reedel, 11. augustil sai ülikoolile teatavaks, et sotsiaalteaduste valdkonna dekaan professor Raul Eamets on ülikooli nimel sõlminud õigusvastaselt koostöölepingu Pere Sihtkapitali SA-ga, rikkudes sellega mitmeid ülikooli sisereegleid ja ka seadust.

Toimetaja: Mari Peegel

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: