Tartu Ülikooli sotsiaalteadlased lükkasid Eametsa tagandamise hääletuse edasi

{{1692279900000 | amCalendar}}
Foto: Priit Mürk/ERR

Tartu Ülikooli (TÜ) sotsiaalteaduste valdkonna nõukogu ei suutnud neljapäeval otsustada, kas dekaan Raul Eamets jätkab oma ametikohal või mitte.

Tartu Ülikooli sotsiaalteaduste valdkonna õppeprodekaan Janno Lahe ütles ERR-ile, et neljapäeval hääletust läbi ei viidud, sest nõukogul oli liiga vähe aega selleks, et kõiki asjaolusid kaaluda. Lahe, kes ka koosolekut juhatas, sõnas, et nõukogu kuulas ära rektor Toomas Asseri ja dekaan Raul Eametsa, aga nõukogu soovib siiski tutvuda ka täiendavate asjakohaste lisamaterjalidega, enne kui otsus langetatakse.

Millistega lisamaterjalidega täpsemalt nõukogu veel tutvuda soovib, ei soostunud Lahe ütlema.

Hääletus viiakse Lahe sõnul läbi 28. ja 29. augustil elektroonilisel teel. Otsus tehakse avalikuks 30. augustil.

Nõukogus on 25 hääleõiguslikku liiget, kuid selle küsimuse puhul on neid 24, sest Eamets ise hääletusel ei osale. Neljapäevasel koosolekul olid kohal Andu Rämmer, Anne Reino, Eva Piirimäe, Gaabriel Tavits, Garri Raagmaa, Gerda Mihhailova, Indrek Reimand, Janno Lahe, Kairi Kreegipuu, Krista Jaakson, Krista Uibu, Kristiina Tõnnisson, Petrik Saks, Ragne Kõuts-Klemm, Riin Selart, Sofia Samoilova ja Äli Leijen.

Selleks, et Eametsa ametist tagandada, peab nõukogust talle umbusaldust avaldama kaks kolmandikku liikmetest. Hääletamine on salajane.

TÜ rektor Toomas Asser teatas juba esmaspäeval, et lõpetab Eametsaga töösuhte, seega ei saa ta enam ülikoolis professori ametipositsioonil jätkata. Eamets lubas otsuse vaidlustada.

Eamets sõlmis Tartu Ülikooli poolt lepingu Pere Sihtkapitali SA-ga, mille kaudu saadi kätte mitme tuhande naise delikaatsed isikuandmed. Lisaks on Eamets ka SA nõukogu liige.

Toimetaja: Grete-Liina Roosve, Jane Saluorg, Ode Maria Punamäe

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: