OTSE kolmapäeval kell 8.30: riigikogu erikomisjoni istung Pere Sihtkapitalist

Kolmapäeva hommikul koguneb riigikogu riigieelarve kontrolli erikomisjon erakorralisele istungile, et arutada SA Pere Sihtkapitali rahastamist ja uuringuid. Istungit saab otseülekandes vaadata ka ERR.ee portaalist.

Komisjoni erakorralisele istungile on kutsutud sotsiaalkaitseminister Signe Riisalo, riigikogu liige Riina Solman, Tallinna Ülikooli rahvastikuteaduse professor ja SA Pere Sihtkapital nõukogu liige Allan Puur, SA Pere Sihtkapital nõukogu esimees Katrin Kiisk ja juhatuse esimees Hillar Petersen, majandusteadlane Raul Eamets ning riigikontrolli esindaja.

Istungist toimub ka veebiülekanne, mida saab jälgida käesolevast artiklist.

Riigieelarve kontrolli erikomisjoni aseesimehe Maris Lauri (Reformierakond) sõnul tuleb välja selgitada, millistel kaalutlustel tegi toonane riigihalduse minister Riina Solman rahaeralduse Pere Sihtkapitalile. "Ühelt poolt on perepoliitika sotsiaalministeeriumi vastutusvaldkond. Teisalt on selgunud, et sihtkapitali tegevuses on mitmeid tõsiseid küsitavusi ja ei saa välistada, et on rikutud seadusi. Eelarvelist maksuraha tuleb kasutada seadus- ja sihipäraselt. Peame teadma, mis on läinud valesti ja mida tuleb muuta," selgitas Lauri.

Riigieelarve kontrolli erikomisjoni esimees Urmas Reinsalu ütles, et tegemist on aktuaalse teemaga, mille puhul on oluline omada juhtunust parlamendi tasemel ülevaadet.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: