Tartu Ülikoolis toimuvad sügisel korralised dekaanide valimised

{{1692342840000 | amCalendar}}
Tartu ülikooli peahoone
Tartu ülikooli peahoone Autor/allikas: Priit Mürk/ERR

Oktoobris valitakse Tartu Ülikoolis uus dekaan kõigile neljale teadusvaldkonnale. Valimised on korralised ja dekaanid valitakse ametisse neljaks aastaks.

Ülikool valib dekaani sotsiaalteaduste, meditsiiniteaduste, loodus- ja täppisteaduste ning humanitaarteaduste ja kunstide valdkonnale. Esimene hääletusvoor toimub 3. oktoobril, vajadusel on teine ja kolmas hääletusvoor kahel järgneval päeval.

Kandidaate on aega ülikoolile esitada kuni 12. septembrini. Ülikoolis kehtestatud korra järgi saavad dekaani kandidaate esitada rektor, valdkonda kuuluvate instituutide ja kolledžite nõukogud, vähemalt kümme valdkonna akadeemilist töötajat ühiselt ja valdkonna üliõpilaskogu.

Viimased valimised toimusid 2019. aasta sügisel.

Praegused dekaanid on Anti Selart (humanitaarteaduste ja kunstide valdkond), Leho Ainsaar (loodus- ja täppisteaduste valdkond), Margus Lember (meditsiiniteaduste valdkond) ja Raul Eamets (sotsiaalteaduste valdkond).

Eametsa jätkamine dekaanina on arutluse all ning sotsiaalteaduste valdkonna nõukogu otsustab augusti lõpus, kas Eamets jätkab sügisel valimisteni oma ametikohal või mitte.

Samas ei saa Eametsa ega Lemberit uuesti dekaaniks valida, kuna TÜ põhikirja järgi saab inimest dekaaniks valida kaheks järjestikuseks ametiajaks. Seda on mõlema puhul ka tehtud. Küll aga on võimalus Selartil ja Ainsaarel uuesti valituks osutuda.

Toimetaja: Grete-Liina Roosve

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: