Jaekaubandusettevõtete müügitulu langus on laiapõhjaline

Kurna kaubanduspargi avamine
Kurna kaubanduspargi avamine Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Eesti jaekaubandusettevõtete müügitulu langus on muutunud laiapõhjaliseks: statistikaameti andmetel vähenes juuli müügitulu võrreldes eelmise aasta sama kuuga üheksa protsenti.

Statistikaameti andmetel oli Eesti jaekaubandusettevõtete müügitulu juulis 893 miljonit eurot.

Statistikaameti analüütiku Johanna Linda Pihlaku sõnul vähenes juulis müügitulu nii toidukaupade ja tööstuskaupade kauplustes kui ka mootorikütuse jaemüügiga tegelevates ettevõtetes.

"Tööstuskaupade kaupluste müügitulu langes neist kolmest enim ehk 11 protsenti. Müük vähenes kõigil tööstuskaupade kaupluste tegevusaladel," lisas Pihlak.

Tööstuskaupade kauplustest vähenes müügitulu kõige rohkem ehk 23 protsenti posti või interneti teel kaupu müüvates kauplustes. Keskmisest enam ehk 15 protsenti vähenes müügitulu veel ka muudes spetsialiseerimata kauplustes, kus on ülekaalus tööstuskaubad (kaubamajad) ning 14 protsenti tekstiilitoodete, rõivaste ja jalatsite kauplustes.

Nii toidukaupade kaupluste kui ka mootorikütuse jaemüügiga tegelevate ettevõtete müügitulu vähenes eelmise aasta juuliga võrreldes viis protsenti.

Juuniga võrreldes jäi juulis jaekaubandusettevõtete müügitulu samale tasemele. Sesoonselt ja kalendaarselt korrigeeritud andmete põhjal jäi müük samuti eelmise kuuga võrreldes samale tasemele.

Selle aasta esimese seitsme kuuga vähenes jaekaubandusettevõtete müügitulu eelmise aasta sama perioodiga võrreldes üheksa protsenti.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: