Galerii: valitsus kogunes Vihulasse eelarvet arutama

{{1694691000000 | amCalendar}}

Valitsuse liikmed, samuti koalitsioonierakondade riigikogu fraktsioonide esindajad sõitsid kaheks päevaks Vihulasse, et arutada järgmise aasta riigieelarvet ja järgmise nelja aasta riigi eelarvestrateegiat.

2023. aasta riigieelarve eelnõu ja 2023-2026 riigi eelarvestrateegia tuleb riigikogule esitada septembri lõpuks. Koos riigieelarve eelnõuga tuleb parlamendile siis üle anda ka eelarvemõjuga seaduse eelnõud.

Rahandusminister Mart Võrklaev (RE) rääkis kell 18.30 "Aktuaalsele kaamerale", et kuigi meeleolu Vihulas on sõbralik ja töine, siis suur väljakutse on ministrite näod siiski murelikuks teinud.

"Me oleme jõudnud kõige suurema elevandini ehk eelarve on meil keerulises seisus nagu räägitud ja eks valitsus peab nüüd välja mõtlema, kuidas sellest olukorrast välja tulla. Oleme päeval vaadanud nii eelarve olukorda, rääkinud sellest, mis oleks vaja tulevikus ära teha. Nüüd tuleb need soovid ja võimalused kokku panna. Aga selge on see, et suures osas keskendubki töö sellele, kuidas riigieelarvet korda teha selles keerulises olukorras," rääkis Võrklaev.

"Meeleolud on olnud sõbralikud ja töised, aga väljakutse, mida me peame lahendama, on kõigi näod murelikuks teinud. Ühtegi lihtsat lahendust seal ei ole. Ja kui eelarveprotsess tavaliselt ongi selline rõõmusõnumite aeg, et saame midagi teha, siis kahjuks see kriis, need kulud on jätnud meile jälje, kus peame mõtlema, kuidas me pikaajaliselt riiki ülal suudame pidada, kuidas me oma defitsiiti, laenukoormust vähendame, et me ühel hetkel ei maksaks lihtsalt kogu oma maksuraha laenudeks ja intressideks," lisas ta.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi, Anne Raiste, Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: