Pentagon: Hiinale kuulub üle 500 tuumarelva

Hiina ballistilised raketid
Hiina ballistilised raketid Autor/allikas: SCANPIX/AFP/GREG BAKER

USA kaitseministeerium avaldas teisipäeval analüüsi, milles leitakse, et praegu on Pekingi käsutuses üle 500 tuumarelva. Veel eelmisel aastal leidis Pentagon, et Pekingi käsutuses on umbes 400 tuumarelva.

USA kaitseministeerium hindas, et Hiina võib aastaks 2030 ehitada valmis vähemalt 1000 tuumalõhkepead. Eelmisel aastal prognoosis Pentagon, et Hiinal võib 2035. aastaks olla ligi 1500 tuumalõhkepead.  

Aruande kohaselt kasutab Hiina oma tuumarelvaprogrammi jaoks uusi reaktoreid, kompartei ametnikud väidavad samas, et need rajatised on mõeldud rahumeelsete eesmärkide jaoks, vahendas Politico.

Hiina sõjaline laienemine ei piirdu ainult tuumaarsenaliga. Peking jätkab ka oma mereväe arendamist. Hiina mereväe käsutuses on nüüd umbes 370 sõjalaeva. Hiina aastane kaitse-eelarve peaks kasvama 7,1 protsenti. 

Hiina tuumaarsenal on praegu veel vaid murdosa USA ja Venemaa tuumaarsenalist. Neil kahel riigil on kahe peale kokku ligikaudu 90 protsenti maailma tuumalõhkepeadest. 

Stockholmi Rahu-Uuringute Instituudi (SIPRI) jaanuarikuus avaldatud andmetel on Venemaal 5889  tuumalõhkepead ning USA-l 5244 tuumalõhkepead.

Toimetaja: Karl Kivil

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: