Euroopa Liit kutsub Serbiat ja Kosovot dialoogile

Foto: ERR

Euroopa Liidu erisaadik Miroslav Lajčák kutsus Prištinas pärast kohtumist Kosovo peaministri Albin Kurtiga Serbiat ja Kosovot naasma dialoogi juurde, et vältida eelmisel kuul puhkenud vägivalla kordumist.

Belgradi ja Priština suhted muutusid eriti pingeliselt pärast 24. septembrit, kui 30 relvastatud serblast barrikadeeris end Põhja-Kosovos serbia ortodoksi kloostrisse.

Politsei vallutas kloostri pärast tulevahetust, milles hukkus kolm serblast ja politseinik.

Kosovo süüdistab Serbiat Kosovo serblaste relvastamises ja toetamises. Serbia ei ole endiselt Kosovo iseseisvust tunnistanud.

Miroslav Lajčák on koos USA Lääne-Balkani erisaadiku Gabriel Escobariga ringsõidul Prištinas ja Belgradis, et dialoogi taaskäivitada.

"Kosovo peaministril Kurtil on vastutus liikuda edasi suhete normaliseerimisega, kui Kosovo tahab teha edusamme Euroopa Liidu suunal. Oleme esile tõstnud vajadust luua kiiresti Kosovo serblaste enamusega omavalitsuste assotsiatsioon. Ilma selleta pole mingit progressi Kosovo Euroopa teel," ütles Euroopa Komisjoni Kosovo-Serbia dialoogi volinik Miroslav Lajčák.

Toimetaja: Barbara Oja

Allikas: "Aktuaalne kaamera"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: