Igor Taro: enne juhi valimisi vastaskandidaati välja visata ei tohiks

Igor Taro
Igor Taro Autor/allikas: Priit Mürk/ERR

Riigikogu liikme Igor Taro hinnangul ei tohiks enne Margus Tsahkna valimist Eesti 200 uueks juhiks partei tema vastaskandidaati Arko Okki välja visata.

"Enne esimehe valimisi ühegi kandidaadi väljaheitmine ei ole kuidagi demokraatlik protsessi mõttes," ütles Taro. "Mingil määral ka tema kandideerimine annab hinnangu sellele, kui paljud liikmed üldse peavad teda erakonna väärtustega kooskõlas olevaks."

"Eks siis peale valimisi vaadatakse, mida peale valimisi arutatakse," rääkis Taro. "Muidugi, see ei peaks niimoodi käima, et inimene, kes kandideerib erakonna esimeheks ja kaotab, et ta heidetakse kohe erakonnast välja, aga siin on, ütleme... Ma ei tahaks sel teemal praegu nagu spekuleerida. Me läheme juba sündmustest väga kaugele."

Samas ütles Taro, et Okk on Eesti 200 tuumikväärtustest kaugel. "Mulle tundub, et Okki väärtused, nende intervjuude põhjal, mida ma olen lugenud – ma ei ole temaga elus eriti palju suhelnud – ei ühti Eesti 200 väärtustega," märkis Taro. "See on juba teine küsimus, miks sa oled siis selle organisatsiooni liige, kui su mõtted käivad hoopis teistsugust rada."

Möödunud nädala esmaspäeval teatas riigikogu esimees Lauri Hussar, et ta astub Eesti 200 juhi kohalt tagasi. Juhikandidaatide ülesseadmiseks andis Eesti 200 nädala ja lisaks välisminister Margus Tsahknale otsustas kandideerida filmioperaator Arko Okk.

Okk oli oma avalikes esinemistes kriitiline Eesti 200 mitme senise tegevuse suhtes ja ütles ka muuhulgas, et kuna koalitsioonilepingus ei arvestata Eesti 200 seisukohtadega, võiks kaaluda koalitsioonist lahkumist.

Eesti 200 juhatus, fraktsioon riigikogus ja senine juht teatasid, et Okk ei esinda Eesti 200 programmilisi seisukohti. Lisaks kutsus Hussar erakonnakaaslasi mitte boikoteerima juhivalimisi ja hääletama Tsahkna poolt.

Toimetaja: Huko Aaspõllu

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: