Eesti Energia viib oma tooted ja teenused Enefiti kaubamärgi alla

Foto: Eesti Energia

Eesti Energia viib 2024. aasta jaanuarist kõik klienditeeninduse ja energiateenuste pakkumisega seotud tegevused ja teabe tütarettevõtte alla, mis hakkab kandma kontserni rahvusvahelist nime Enefit.

Kõik senised lepingud jäävad kehtima ja kliendid muudatusega seoses midagi tegema ei pea, teatas ettevõte.

Enefiti alla koonduvad seni Eesti Energia pakutud tooted ja teenused: elekter, gaas, päikeselahendus ja energiasalvestid, soojuspumbad, kindlustus, kiire internet, elektritööd ning Enefit Volti nime all tuntud elektriautode laadimislahendused.

"Tahame, et klientidel oleks meie energiaekspertidest veelgi rohkem tuge ja abi nii nutikamate energialahenduste pakkumise kui ka parema klienditeeninduse näol," põhjendas Eesti Energia juhatuse liige Kelli Toss-Kaasik eraldiseisva, inimestele suunatud tütarettevõtte loomist.

Lisaks jätkub ettevõttes selliste energialahenduste väljatöötamine ja turule toomine, mis aitaksid inimeste elektritarbimist säästvamaks muuta.

Kõik praegused Eesti Energia kliendid on uuest aastast Enefiti kliendid. Alates 1. jaanuarist 2024 liiguvad Eesti Energia klientidega sõlmitud lepingutest tulenevad õigused ja kohustused kontserni ettevõttesse Enefit OÜ. 2024. aasta jaanuari jooksul kujundatakse Enefit OÜ ümber aktsiaseltsiks ja ettevõte jätkab Eesti Energia AS kontserni tütarettevõttena.

Kliendid ise midagi seoses lepingutega tegema ei pea. Pangad suunavad klientide püsimaksekorraldused automaatselt ümber Enefiti nimele. Samaks jäävad ka klienditeeninduse kontaktid.

Eesti Energia alustas kaubamärgi ümberkujundamist 2009. aastal ning on sellest ajast rahvusvaheliselt tuntud Enefitina. Selle nime ja kaubamärgiga pakub Eesti Energia klienditeenuseid ka Lätis, Leedus, Poolas ja Soomes, kus teenitakse kaks kolmandikku klienditeenuste müügitulust. Sama kaubamärgi all tegutsevad nii Eestis kui teistel turgudel ka Eesti Energia tütarettevõtted Enefit Green, Enefit Power ja Enefit Solutions. Eesti Energia kui kontserni emaettevõtte nimi jääb alles. 

Enefiti juhatuse esimeheks saab Kelli Toss-Kaasik, kes jätkab ka Eesti Energia juhatuse liikme rollis. Ettevõtte äriarendust hakkab juhtima Deepak Ahluwalia, kliendikogemuse valdkonda Reedik Poopuu ning koduturgude müügi valdkonda Roul Tutt. Enefitis saab olema üle viie riigi kokku ligi 550 töötajat, kellest 300 paiknevad Eestis.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: