X

Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

Tartu-Helsingi lennuliini soovib teenindama hakata Finnair

Finnairi lennuk.
Finnairi lennuk.

Tartu-Helsingi lennuliini teenindamise rahvusvahelisele hankele tuli tähtajaks üks pakkumus. Lennuliini soovib teenindama hakata lennuettevõte Finnair, teatas Tartu linnavalitsus.

"Esitatud pakkumuse täpsem sisu ei ole avalik, kuna linn hakkab alles hindama selle nõuetele vastavust. Pakkumuse maksumuse saab avalikustada pärast pakkumuse vastavuse hindamist ja pakkujaga toimunud läbirääkimisi," teatas linn.

"Lootsime, et hankele esitatakse rohkem pakkumusi, aga ilmselt peegeldab pakkujate vähesus tänast keerulist olukorda lennundusturul ja majanduses üldiselt," ütles Tartu linnapea Urmas Klaas.

Linnavalitsus viib võimalikult kiiresti läbi pakkumuse vastavuse hindamise ja seejärel otsustab, kas pakkujaga on vaja täiendavalt ka läbi rääkida.

Lendude täpsem algusaeg selgub pärast hankelepingu sõlmimist.

Tartu-Helsingi lennuliinil on kehtestatud avaliku teenindamise kohustus neljaks aastaks (kuni 2027. aasta lõpuni) ja sel perioodil tuleb lennuliini teenindada lennugraafiku alusel, mis näeb ette 12 lendu nädalas Tartust Helsingisse ja tagasi. Lende teenindav õhusõiduk peab olema vähemalt 60-kohaline.

Pärast lennuühenduste katkemist 2022. aastal on Tartu linn analüüsinud Tartust lendamise korraldamise ja selle edasise toetamise võimalikke õiguslikke tingimusi. Konsultatsioonidest erinevate lennuettevõtjatega selgus, et turutingimustel ei ole ükski ettevõte täna valmis rahvusvahelisi lennuühendusi Tartust teenindama.

Sellises olukorras oli rahvusvaheliste lennuühenduste toimimise tagamiseks võimalik kehtestada linna jaoks sobivaimal rahvusvahelisel lennuliinil avaliku teenindamise kohustus ja toetada Tartust lendamist Tartu linna eelarvest, teatas linnavalitsus.

Helsingi lennujaama valis Tartu sobivaks sihtkohaks lähtudes eelnevalt läbi viidud majandusuuringust.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: