X

Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

Infortari suurimad aktsionärid on ettevõtte senised omanikud

Infortari hoone Tallinnas Liivalaia tänaval.
Infortari hoone Tallinnas Liivalaia tänaval. Autor/allikas: Infortar

Börsile läinud Infortari aktsiaraamat näitab, et kõige enam aktsiaid on ettevõtte senistel omanikel ehk Enn Pandil, Kalev Järvelillel ja Ain Hanschmidtil.

Nasdaq avalikustas Infortari aktsiaraamatu, mille kohaselt kuulub 24,4 protsenti aktsiatest osaühingule Mersok, mille tegelik kasusaaja on Enn Pant. 24,2 protsendi aktsiate omanik on Kalev Järvelille ettevõte Pärdiklill ja 17,2 protsendi omanik Ain Hanschmidti firma Abante.

Neljandal kohal Infortari väärtpaberite omanike seas on Keijo Erkki Mehtonen, kellele kuulub aktsiatest 7,5 protsenti ning Toivo Ninnasel on 6,4-protsendiline osalus. Infortarile kuulub 4,8 protsenti aktsiakapitalist

Ettevõtte suuraktsionärid on sõlminud lukustamiskokkuleppe, mis tähendab, et alates aktsiate noteerimisest ei ole neil lubatud 12 kuu jooksul ning väikeaktsionäridel kuue kuu jooksul Infortari aktsiaid ilma pakkumise korraldajate nõusolekuta müüa ega muul moel võõrandada.

Enn Pandile kuulub veel 3,3 protsenti aktsiatest ning ka teised ettevõtte omanikud ehk Hanschmidt ja Järvelill on ka eraisikuna aktsiaid märkinud.

1,9-protsendiline osalus on Rootsi tekstiilitootjal Trading House Scandinavia Aktiebolagil, 1,8-protsendiline osalus on Meelis Asil ja 1,4-protsendiline osalus Viljar Jaamul.

Aktsionäride seast leiab veel ka näiteks Infortari juhatuse liikme Eve Pandi, riigikogu liikme Aivar Sõerdi ettevõtte Ranna Konsult ja Infortari tegevjuhi Martti Talgre. Ka on aktsiaid omandanud põllumajandus-kaubanduskoja juhatuse esimees Ants Noot, Tallinki endine juhatuse liige Andres Hunt, Eesti Gaasi juhatuse esimees Margus Kaasik, endine Eesti Panga president Andres Lipstok ja Tallinki juht Paavo Nõgene.

Infortari aktsionäride hulgas on ka vandeadvokaat Ants Nõmper, poliitik ja endine politseijuht Raivo Aeg, Äripäeva juhatuse esimees Igor Rõtov, poliitik Kalev Kallo ja suurärimees Neinar Seli.

50 Infortari aktsiat on ostnud ka Tallinna abilinnapea Vladimir Svet, kelle osalus ettevõttes on seeläbi 0,0003 protsenti.

Infortari aktsiate esmasel avalikul pakkumisel osales 5517 jaeinvestorit Eestist ja  kutselist investorit Euroopast, investorite esitatud märkimiste kogumaht ulatus 41,4 miljoni euroni, mis on 1,3 korda rohkem pakkumise baasmahust ehk 31,2 miljonist eurost. Aktsia lõplikuks hinnaks kinnitati 26 eurot. 

Infortari aktsia esimene kauplemispäev oli 14. detsembril.

Toimetaja: Karin Koppel

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: