X

Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

Eesti uuendas USA-ga kaitsekoostöö lepet

Kaitseministeeriumi kaitsepoliitika asekantsler Tuuli Duneton (paremal) ja USA kaitseministeeriumi abikaitseminister rahvusvahelistes julgeolekuküsimustes Celeste Wallander leppele allkirju andmas.
Kaitseministeeriumi kaitsepoliitika asekantsler Tuuli Duneton (paremal) ja USA kaitseministeeriumi abikaitseminister rahvusvahelistes julgeolekuküsimustes Celeste Wallander leppele allkirju andmas. Autor/allikas: USA kaitseministeerium

Eesti ja Ameerika Ühendriikide esindajad allkirjastasid Washingtonis lähiaastate kaitsekoostöö kokkuleppe.

Kaitseministeeriumi kaitsepoliitika asekantsler Tuuli Duneton ja USA kaitseministeeriumi abikaitseminister rahvusvahelistes julgeolekuküsimustes Celeste Wallander allkirjastasid Washingtonis Eesti-USA julgeolekukoostöö plaani aastateks 2024-2028, teatas kaitseministeerium pühapäeval pressiteate vahendusel.

"Eesti ja USA tugevate liitlassuhete kinnitusena uuendasime kaitsealase koostöö kokkulepet, mille keskmes on Ameerika Ühendriikide sõjaline kohalolek Eestis, panus Eesti diviisi arendamisse, küberkaitsealane koostöö ja Balti riikide võimearenduste ühishanked," selgitas Duneton.

Kokkulepe hõlmab lisaks koostööd ka õppustes, liitlaste üksuste vastuvõtmiseks vajaliku infrastruktuuri arendamises ja mitmetes muudes ühishuvi valdkondades.

"Kinnitasime leppes ka Ukraina toetamist kuni Ukraina suveräänsus ja territoriaalne terviklikkus on taastatud. Pidades silmas seda eesmärki jätkame Ameerika Ühendriikide kaitseministeeriumiga koostööd Ukraina relvajõudude koolitamisel, varustamisel, nõustamisel ja abistamisel," lisas asekantsler.

Eesti ja Ameerika Ühendriikide koostöö tugevdab Eesti iseseisvat kaitset, Läänemere piirkonna kaitsehoiakut ja NATO liitlassuhteid, rõhutas kaitseministeerium.

Esimene kaitsekoostöölepe Eesti ja USA vahel sõlmiti 2019. aastal. Sarnase kahepoolse koostöö plaani allkirjastas USA ka Läti ja Leeduga.

Toimetaja: Mait Ots

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: