X

Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

Otse kell 8.30: erikomisjon arutab tuuleenergia edendamist

Riigikogu riigieelarve kontrolli erikomisjon arutab täna toimuval avalikul istungil riigikontrolli aruannet "Riigi tegevus tuuleenergia edendamisel". ERR-i portaalist on võimalik otseülekannet arutelust vaadata kell 8.30.

Riigieelarve kontrolli erikomisjoni esimehe Urmas Reinsalu (Isamaa) sõnul on arutelu eesmärgiks saada teada, milline on valitsuse kava selle energialiigi arendamisel ja milline on laiem energiapoliitika käsitlus.

Reinsalu sõnul nimetas riigikontrolör muudest seni vastuseta energiapoliitilistest plaanidest eraldiseisvat taastuvenergia laiendamise eesmärki sõgeduseks. "Vajalik on selles segaduses saada vastused puuduvatele sõlmküsimustele, nagu see, millal valitsus kavatseb arendada juhitavaid võimsusi, aga täna neid vastuseid ei ole ja see on üha paisuv probleem," lisas Reinsalu.

Erikomisjoni istungile on kutsutud kliimaministeeriumi kantsler Keit Kasemets, regionaalminister Madis Kallas, keskkonnaameti peadirektor Rainer Vakra, keskkonnaagentuuri direktor Taimar Ala, keskkonnaagentuuri analüüside ja aruandluse funktsioonijuht Peep Siim, Eesti Teaduste Akadeemia energeetikanõukogu esimees Arvi Hamburg, Tallinna Tehnikaülikooli Energiatehnoloogia instituudi direktor Alar Konist, riigikontrolör Janar Holm, riigikontrolli peakontrolör Ines Metsalu-Nurminen, auditijuht Silver Jakobson ning audiitor Alar Jürgenson.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: