USA esindajatekoda kiitis heaks ajutise rahastamise seaduse

USA kongressi esindajatekoja liikmed kiitsid teisipäeval heaks ajutise rahastamise seaduse, mis võimaldab valitsust töös hoida kuni septembrini. Seadus vajab veel kongressi ülemkoja ehk senati heakskiitu.
Föderaalvalitsuse rahastamine peaks lõppema sel nädalavahetusel. Vabariiklaste ettepanek pikendaks rahastamist kuni 30. septembrini. Ettepanek sisaldab 13 miljardi dollari ulatuses kärpeid, samas kaitsekulutused peaksid tõusma kuue miljardi dollari võrra. Raha eraldatakse veel ka piirijulgeoleku tugevdamiseks, vahendas The Wall Street Journal.
Seaduse kiitis heaks 217 saadikut, vastu oli 213 saadikut. Kentucky osariigi esindaja Thomas Massie oli ainus vabariiklane, kes hääletas vastu. Maine'i osariigi esindaja Jared Golden oli aga ainus demokraat, kes hääletas poolt.
Vabariiklased teatasid, et seaduse vastuvõtmine võimaldab Trumpi administratsioonil edasi liikuda maksukärbete, kulutuste vähendamise ja piiride turvalisuse tagamise seadusandliku kavaga.
Viimane hääletus oli spiiker Mike Johnsoni jaoks suur võit, kuna ta suutis tuua peaaegu kogu vabariiklaste partei Trumpi eelnõu taha. Johnsonit toetas aktiivselt ka asepresident JD Vance, kes tegi seaduse vastuvõtmise nimel aktiivset lobitööd.
Edasi liigub seaduseelnõu senatisse, vabariiklased vajavad aga seaduse vastuvõtmiseks demokraatidest senaatorite toetust. Vabariiklastel on senatis 53 kohta, eelnõu vajab aga 60 senaatori toetust. Pole veel teada, kas demokraadid toetavad eelnõu vastuvõtmist. Kui senat seadust ei kinnita, algab laupäeval föderaalasutuste sulgemine.
Toimetaja: Karl Kivil